BOĞAZGÜCÜ BASKETBOLDA İLK YARININ LİDERİ OLDU...

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonunun düzenlediği, Tekerlekli Sandalye Basketbol 2.lig A grubunda Çanakkale ekibinin bu haftaki konuğu İzmir’in köklü ekiplerinden Karşıyaka Engelliler S.K oldu.
18 Şubat 2013 Pazartesi 13:05

Yine çok heyecanlı ve çekişmeli geçen maçta fauller havada uçuştu. Rotasyonu ve geniş kadrosuyla bilinen Karşıyaka ekibi, Boğaz gücünü zorlasa da ev sahibinin  lider olmasına engel olamadı.  62 – 49..
İlk periyotta başa baş giden mücadele esnasında, Boğazgücü ekibinden Gökhan Coşkunun kullandığı sandalyenin tekerleği patladı ve bir süreliğine oyun dışında kaldı. Bu bölümü iyi değerlendiren İzmir ekibi skoru 5 - 5 ten 10 - 5 e getirdi. Daha sonra Gökhan Coşkun un tekrar oyuna dahil olmasıyla beraber skora denge geldi. İlk periyot 10-12 Karşıyaka ekibinin üstünlüğü ile sona erdi. İkinci periyota hızlı başlayan Boğazgücü ard arda sayılar buldu. Gökhan ve Davut un dış atış ve 3 lüklerine engel olamayan İzmir ekibi devreye 30-25 mağlup girdi. 3. Periyotta yine başa baş bir savunma ve hücum oldu. Son derece sert geçen maçta, fauller bu periyotta resmen havada uçuştu. Periyot skoru 16-9 Boğazgücü üstünlüğü ile geçildi. Son Periyoda 46 – 34 önde giren Çanakkale ekibi kontrolü elden bırakmadı disiplinli savunması ile skoru dengede tutmayı bildi ve sahadan 62 – 49 galip ayrıldı. Maçtan önce Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sporculara baklava ikramında bulundu. Ayrıca maçı izleyenler arasında, Çanakkale Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı DAĞ, Gençlik ve Spor il Müdürü Nüammer USLU, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Firuz ERDIL, AKP Gençlik Kolları Başkanı Orçun OKTAY da vardı.

 

 Boğazgücünün Sayıları ; Gökhan 30, Davut 23, Onur 7, Ali Yasin 2

  Bu skorla beraber A grubunda Çanakkale Boğazgücü, ilk devrede oynadığı 7 maçın tamamını kazanarak liderlik koltuğuna oturdu. İkinci sırada İstanbul Bağcılar Engelliler 1 mağlubiyet 3.Sıradaki Karşıyakanın ise 2 mağlubiyeti bulunuyor.

 

 

Haber Kaynağı: HABER AJANSLARI -Haber okunma sayısı: 39214

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Acaroğlu Et Kasap