Özacar’ın Dünya Kadınlar Günü Ziyaretleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Belediye Başkanı Mustafa Özacar, çalışan kadınları ziyaret etti ve günlerini kutlayarak karanfil verdi.
08 Mart 2021 Pazartesi 20:40

Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Belediye Başkanı  Özacar ve beraberindeki heyet, ilçedeki tekstil fabrikasını, kurum ve kuruluşlardaki kadınları ziyaret ederek, günlerini kutladı ve karanfil verdi. 
Başkan Özacar, ilk ziyaretini bu anlamlı günün çıkış noktası olan tekstil fabrikasına gerçekleştirerek Cenka Tekstil’i ziyaret etti. Ardından Hükümet Konağı, Vergi Dairesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Sağlık Merkezlerinin bulunduğu yeni sağlık kompleksi ile Hacı Mustafa Tarman Aile Sağlık Merkezi, Gelibolu Devlet Hastanesi’nin ana ve ek binası ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek çalışan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak karanfil verdi.
Daha sonra, ilçemizdeki Nilüfer Gıda Ltd. Şti fabrikasını ziyaret eden Başkan Özacar, burada çalışan kadınlarla bir araya gelerek, Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Başkan Özacar daha sonra, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte belediyede görev yapan kadın emekçilerle nikah salonunda bir araya geldi. Özacar, güzel şehrimizi güzelleştiren, daha yaşanabilir hale getirerek değer katan kadın emekçilere teşekkür etti.  
Başkan Özacar,  ziyaretler hakkında yaptığı açıklamasında; “Haklı talepleriyle canlarını feda eden tarihin sembol kadınlarını bir kez daha saygıyla andığımız 8 Mart’ta, ilçemizde faaliyet gösteren Cenka Tekstil’i meclis üyemiz Gülüzar hanım ve bizlere eşlik eden personelimizle ziyaret ederek emekçi kadınlarımızla atölyelerinde buluştuk.8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladığımız bu anlamlı günde, kamu emekçilerimizi de unutmayarak kamu kurumlarımızda mesai yapan değerli çalışanlarımıza karanfil takdim ettik” dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 2894

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Acaroğlu Et Kasap