GELİBOLU TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ’NDEN SEMİNER

gelibolu-toplum-sagligi-merkezinden-seminer

Kanserde erken teşhis semineri, Halk Eğitim Merkezi salonunda büyük bir katılımla yapıldı.
18 Ekim 2017 Çarşamba 00:02

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde Kanserde erken teşhis semineri gerçekleştirildi.

Gelibolu Toplum Sağlığı Merkezi ve Çanakkale il Sağlık Merkezi tarafından Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda  Dr. Bahar Göktaş tarafından “Kanserde erken teşhis” seminerine katılım fazla oldu.

Seminerde  Dr. Bahar Göktaş kanserde erken teşhisin önemini vurguladı. 3 tip kanserde erken teşhisde uygulanan yöntemlere değinildi. Meme, Kalın Bağırsak ve Rahim kanseri üzerinde duran ve bu kanser türlerinde özellikle meme kanserinde 10 kadından 8’inde risk taşıdığını ve bu sayısının en aza indirme çalışmaları konusunda olumlu sonuçlara gidildiğini belirtti.

Gelibolu Devlet Hastanesi bahçesinde de bugünden itibaren Kanser tarama aracı kadınlara hizmet vereceğini bu araçta ücretsiz rahim ağzı kanserinde erken teşhis adına çeşitli taramaların yapılacağını aktaran  Dr.Göktaş, ”köylerimizde  tarlada çalışan kadınlarımızı tek, tek taramadan geçirdik. Bu çalışmalarda muhtarlarımız bizlere büyük destek sağladı, buradan muhtarlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bizim için bir insanı hayata bağlamak oldukça önemli özellikle de kadınlarımızda meme ve rahim kanseri hızlı yayılmasının önüne geçmemiz adına bu tür taramaları sıklaştıracağız“ dedi.  Toplantı sonunda bayanlarla bir arada kalan Dr.Göktaş kadınların sorularını cevapladı.

Seminere Kaymakam Hakan Kılınçkaya,Belediye Başkanı Özacar  ve tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ergül ve bazı köy muhtarları,Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Serpil Akçay,Kütüphane Müdürü Yasemin Akçay,Gelibolu Müftüsü İbrahim Özler,Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı...

Haber Kaynağı: HABER AJANSLARI -Haber okunma sayısı: 23854

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

belediye-binasi-kursunlandi

Belediye Binası Kurşunlandı

30 Ağustos 2020 Pazar 22:24
lapsekide-yangin-korkuttu

Lapsekide Yangın korkuttu

20 Haziran 2020 Cumartesi 16:50
hz-mevlana-746vuslat-yildonumunde--anildi

Hz. Mevlana 746.Vuslat Yıldönümünde Anıldı

16 Aralık 2019 Pazartesi 00:16
aticilar-turkiye-sampiyonasinda

Atıcılar Türkiye Şampiyonasında

23 Kasım 2018 Cuma 13:21
bingollerin-mutlu-gecesi

BİNGÖLLERİN MUTLU GECESİ....

09 Eylül 2018 Pazar 01:26