ÖRGÜDE KADINLARA TAŞ ÇIKARTIYOR..

-orgude-kadinlara-tas-cikartiyor

“Gelibolu’da Belediye Tuvaletlerini Bekleyen Mehmet Monap, Boş zamanlarını Örgü Örerek Değerlendiriyor.”
14 Mayıs 2015 Perşembe 09:50

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde tek başına yaşayan ve geçimini belediyenin tuvaletini çalıştırarak  sağlayan Mehmet Monap,(54) boş zamanlarını ise, örgü örerek değerlendiriyor.

Anne ve babasını kaybettikten sonra, iki kardeşinden ayrı yaşamaya başlayan Mehmet Monap, tam olarak sağlıklı olmadığından dolayı normal işlerde çalışamaması nedeniyle belediye tarafından kendisine tuvaletlerden biri verilerek geçimini sağlıyor.
Fener altı mevkiindeki tuvaleti işleten Mehmet Monap, daha önce anne ve ablasından öğrendiği örgü işini burada boş zamanlarında yaparak, hem zamanını değerlendiriyor, hemde ördüklerini bazen hediye, bazende parayla satıp gelir sağlıyor.
Örgü şişlerini, bir kadın örgücü kadar marifetle kullanan Mehmet Monap, ördüklerinden küçük çantalar, paspaslar, şilteler ve boyum atkıları yapıyor. Yaptıklarını sevinçle gösteren Mehmet monap, “annem ve ablamdan küçük yaşlarda örgü örmeyi öğrendim. O zamanlar biz sokağa çıkamazdık. Daha çok günlerimizi annemizin dizi başında geçirirdik. Onarlın ördüklerine bakar bende örmek isterdim ve böylece örmeye başladım. İşte burada tuvaletleri beklerken, boş vaktimide bu şeyleri yaparak değerlendiriyorum. Bazen satıyorum,  bazende hediye olarak verip, insanları sevindiriyorum”  dedi.

 

Haber Kaynağı: HABER AJANSLARI -

Haberin etiketleri:

Gelibolu, feneraltı, örgü, anne, baba, Mehmet Monop,


Haber okunma sayısı: 8810

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • HELAL SANA

    Misafir 30 Mayıs 2016 21:00 SEN BELEDİYEDEN DAHA ÇOK ÇALIŞIYORSUN KEŞKE BAŞKAN SEN OLSAN

  • mehmet monap hakkında

    Misafir 29 Mayıs 2017 17:43 kendisi çınaraltında çalışıp rahmetli boşnak hasan tarafından emekli edilmiştir.(boşnak hasanın yeğeni cahite sorabilirsiniz) ayrıca kızkardeşinin yanında yaşamaktadır.Biraz araştıralım lütfen asparagasa gerek yok.

DİĞER HABERLER