Yeni Feribot Teriminalin Yapımına Başlanıyor

yeni-feribot-teriminalin-yapimina-baslaniyor

Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan Gelibolu Yeni Feribot Terminali’nin yapımına deniz taş dolgusu ile başlanacak
30 Mayıs 2020 Cumartesi 16:00

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan  yeni Feribot Terminali’nin yapımına  deniz taş dolgusu ile başlanıyor.

Gelibolu Yeni Feribot Terminalinin  28 Şubat 2020 tarihinde ihaleye çıkırılan deniz taş dolgu işi  20 Mayıs 2020 tarihinde Tokdemir Mühendislik firmasıyla sözleşme imzalandı ve , saha teslimi de 28 Mayıs 2020 tarihinde yapıldı.

Konu ile ilgili bilgi veren Gelibolu Ak Parti ilçe başkanı ve aynı zamanda İl Genel Meclis üyesi olan Serhad Sürücü, "Gelibolu Yeni Feribot Terminali’nin taş dolgu işleminin 120 gün süreceğini ve  yüklenici firma, önümüzdeki hafta içerisinde taş ocaklarında taş kırma işlemlerine ve iskele inşa alanına şantiyesini kurarak saha çalışmalarına başlayacak" dedi.

Bu arada, deniz taş dolgu işi devam ederken, deniz yapıları ihalesine çıkılacağını da belirten Sürücü. Deniz taş dolgu işi tamamlandığında; İdari bina, yolcu salonları, kafeler, gişeler, sosyal donatılar ve peyzajın yer aldığı üst yapınında ihaleye çıkacağını söyledi.

Bilindiği üzere, Gelibolu Yeni Feribot Terminali, 41 bin 708 metrekare alan üzerine 2 terminal, 4 rampa olarak sosyal donatılarıyla birlikte ilçe merkezinin yaklaşık 2 kilometre dışında hizmet verecek.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 3141

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE