Vali Aktaş’tan Gelibolu'ya Ziyaret

vali-aktastan-geliboluya-ziyaret

Valililer Kararnamesi ile Nevşehir Valiliğinden Çanakkale Valiliği görevine atanan ve Haziran ayı sonunda yeni görevine başlayan İlhami Aktaş, Gelibolu'da hem ziyaretlerde, hem de ilçe pazarını gezerek denetimlerde bulundu ve esnafa hayılı işler diledi.
08 Eylül 2020 Salı 20:16

Kamu kurumlarına Vali Aktaş, ilçemize gerçekleştirdiği  ziyaretine Gelibolu Kaymakamlığı’ndan başladı. İlçemiz Kaymakamı Hakan Kılınçkaya'nın karşıladığı Vali İlhami Aktaş bir süre göruştüğü Kaymakam Kılınçkaya’dan ilçemiz hakkında bilgi aldı.
Vali Aktaş, Kaymakamlık görüşmesinde adliye ziyareti gerçekleştirdi. İlçe Jandarma Komutanlığı, yeni ilçe Sağlık Müdürlüğü, eski kaymakamlık binası tadilatını ziyaret eden Vali Aktaş, daha sonra yeni feribot iskelesi inşaat alanında incelemelerde bulundu. Kaymakam Hakan Kılınçkaya’dan bilgiler alan Vali Aktaş, daha sonra Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Gelibolu Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü, 2. Kolordu Komutanlığı ile Ticaret ve Sanayi Odasına ziyaretler gerçekleştirdi.
Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Bülent Çetin tarafından vai Aktaş'a ziyaretinden dolayı olaket veridi.Bu ziyareti  ardından ilçede kurulan Salı pazarına giden Vali Aktaş, burada pazar esnafı ve vatandaşlarla konuştu. Pazarcı esnafına hayırlı işler dileyen Vali Aktaş, koronavirüs salgını tedbirlerine sürekli uyulması gerektiğini belirterek, uyarılarda bulundu. Salı pazarı ziyaretinin ardından Ziraat Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifine ziyarette bulunan Vali Aktaş, daha sonra ilçedeki esnafları ziyaret ederek, hayırlı işler diledi.

Piri Reis İlkokulu güçlendirme tadilatı incelemesinin ardından Evreşe ve Kavakköy Belediyelerini ziyaret eden Vali Aktaş, Koruköy’deki DLYSY otoyol şantiyesi ve Koruköy’deki vatandaşlarla sohbet ettikten sonra ilçede faaliyet gösteren midye üretim tesisini ziyaretde bulundu.

 

Vali İlhami Aktaş, Gelibolu ziyaretini şehit ve gazi ziyaretleri ve Gelibolu Feneri ile tamamlayarak ilçeden ayrıldı. Gelibolu'ya  gerçekleştirdiğ ziyarette  Vali İlhami Aktaş’a Kaymakam Hakan Kılınçkaya ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve İlçe Başkanı Serhad Sürücü'de  eşlik etti.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1926

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

genclik-kollarinda-yildiz-guven-tazeledi

Gençlik Kollarında Yıldız Güven Tazeledi..

21 Eylül 2020 Pazartesi 20:54
yuzme-havuzlusu-icin--yikimina-baslandi

Yüzme Havuzlusu İçin Yıkımına Başlandı

21 Eylül 2020 Pazartesi 20:07
okullarda-egitim-icin-bismillah-dedi

Okullarda Eğitim İçin Bismillah Dedi....

21 Eylül 2020 Pazartesi 19:44
psikolojik-danismanlik-merkezi-acildi

Psikolojik Danışmanlık Merkezi Açıldı

19 Eylül 2020 Cumartesi 20:14
gaziler-gunu-kutlandi

Gaziler Günü' kutlandı

19 Eylül 2020 Cumartesi 12:57
yakup-pasa-hamami-cevresinde-temizlik

Yakup Paşa Hamamı Çevresinde Temizlik

17 Eylül 2020 Perşembe 20:51

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE