Triatlon takımı 2 Kez Türkiye şampiyonu

triatlon-takimi-2-kez-turkiye-sampiyonu

Geliboluspor Triatlon Takımı genç sporcuları Isparta'nın Eğridir ve Kaztamonu'da yapılan Türkiye Triatlon şampiyonasında 2 Türkiye birinciligi elde ettiler.
18 Temmuz 2019 Perşembe 03:04

Türkiye Triatlon Şampiyonası  13 Temmuz’da Eğirdir’de ve 15 Temmuz'da ise Kastamonu'da gerçeklesti. Eğirdir'de  yapılan yarışmada Elif Polat genç bayanlarda Türkiye birincisi oldu.

Minikler M3 kadınlar A kategorisinde ( 2005 doğumlular )  Yosun Tutum 2. ,  Halime Savran 5. ve Narin Yaren ise 6. oldu. 

Bu dereceleriyle Geliboluspor Triatlon Takımı Minikler M3 A Kategorisinde de kızlarda  Türkiye Triatlon Şampiyonu oldu .

Minikler M3 kadınlar B kategorisinde ise ( 2006 doğumlular ) Özümsu Aktan 3’üncü, Feyzan Hilal Aslan 7’nci olarak şampiyonayı tamamladılar.

Bu yarışmadan sonra Veliboluspor Triatlon takımı Eğirdir'den Kastamonu'ya geçerek bu kez 15 Temmuzda Kastamonu’da yapılan Türkiye Bisiklet Şampiyonasına  katıldı .


Kastamonu’daki yarışmalarda yıldız kızlarda Yosun Tutum 3 . , İrem Güder 4. ve Halime Savran 8. oldular ve bu dereceleriyle Geliboluspor Triatlon Takımı Yıldız Kızlarda Türkiye Bisiklet Şampiyonu oldu .

Büyük kızlarda ise Elif Polat ve İrem Özdemir yarıştılar .Büyük kızların yarışma sonuçları henüz açıklanmadı .

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 835

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE