STK’LARDAN BASIN DUYURUSU

stklardan-basin-duyurusu

İlçemizde bulunan birçok Sivil Toplum Kuruluşunun biraraya gelerek oluşturulan STK'lılar birliği adına basın sözcüsü Tamer Altunay tarafından bir açıklama yapıldı
06 Nisan 2020 Pazartesi 17:20

 Tamer Altunay tarafından yapılan  açıklamada, "Ülkemiz ve bütün Dünya şu an covid 19 adı verilen salgın hastalıkla mücadele ediyor. Bu virüs hakkında 7 den 70 şe artık her vatandaşın bilgisi var. Zengin, fakir dinlemeyen, dili, dini, ırkı ayırmayan, şan şöhret neymiş tanımayan, aslına bakarsanız yaşı küçük, büyükte demeden, bir şekilde tüm insanlarımıza bulaşabilen bir Dünya virüsü ile karşı karşıyayız.

Bu konuda, bilimsel ahkâm kesmek bizim haddimiz asla değil. Ancak; STK’ lar olarak üstümüze düşen görev ve sorumluluklarımızdan da kaçamayız.

Sürecin uzayacağı aşikâr, maalesef pozitif vakaların çoğalacağı, durum böyle olunca da büyük bir özveri ile çalışan sağlık personelimizin enerjisinin de yetmediği günlerde olabilecektir.

7/24 çalışan sağlık personeli, kolluk güçleri, başkanlığını Kaymakamımızın yaptığı kriz masası, Sosyal Yardımlaşma Kurumumuz, Gelibolu Belediye Başkanlığımız en üst seviyede hizmet veriyor ve vermeye devam edecektir.

Ancak, bu gayret yetmez,,, bizler hem STK’ lar olarak, hem ferdi olarak mutlak yetkili organlarımıza destek olmalı en başta birey olarak, Devletin koyduğu karalara harfiyen uymalıyız.Tabi bu süreçte birçok esnafımız, günlük yevmiye ile çalışan insanımız, yeterli geliri olmayan vatandaşlarımız, süre uzadıkça mağduriyetleri artacaktır. Devletimiz elinden geleni yapacaktır. Şu ana kadar tek tek zamana yayarak yapıyorlar da, fakat süreç uzadıkça yetişemediği yerler, kişiler, mağdurlar olacaktır.

İşte o zamanı beklemeden bizler STK’ lar mali durumu iyi olan vatandaşlarımızın bu duruma destek vermesi gerekmektedir.

Fakat bunu düzensiz bir şekilde değil, başta Kaymakamlığımıza, mahalle muhtarlarımıza ulaşarak, İlçe bazında her eve ulaşabilecek koordineli bir yardım eli uzatmak hepimizin vatandaşlık görevidir.

Sevgili Gelibolular; bugün tam dayanışma günüdür. Yapacağınız katkılar hem virüsün çoğalmasını engelleyecek, toplumun her kesiminin huzurlu olmasını sağlayacak, hem sağlık ekibimizin, hem kolluk güçlerimizin elini, moralini güçlendirecektir. Bu süreci en az zararla kapatmamızı sağlayacaktır.

bu temennilerimizle ilçe Kaymakamlığımıza, Kolordu Komutanlığımıza, Belediye Başkanlığımıza, özellikle 7/24 büyük bir özveri ile çalışan Sağlık Personelimize, Emniyet ve Jandarma Teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. allah yardımcıları olsun" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1278

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yarali-martiya-yardim-eli

Yaralı Martıya yardım eli...

25 Mayıs 2020 Pazartesi 17:54
sozde--65-yas-ve-uzeri-izinli

Sözde 65 yaş ve üzeri izinli..!

24 Mayıs 2020 Pazar 23:23
baskan-ozacardan-bayram-mesaji

Başkan Özacar'dan Bayram Mesajı

23 Mayıs 2020 Cumartesi 21:37
-sehitlikde--bayram-temizligi

Şehitlikde Bayram Temizliği

23 Mayıs 2020 Cumartesi 20:31
soyuaktan-bayram-mesaji

Soyuak'tan Bayram Mesajı

23 Mayıs 2020 Cumartesi 19:17

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE