Soyuak'tan İşçilerine Rekor Zam

soyuaktan-iscilerine--rekor-zam

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinin Evreşe belde belediye başkanı Soyuak, bünyesinde çalıştırdığı işçilerine, " Siz varsanız biz varız, siz varsanız Evreşe var" deyip rekor zam vererek, adeta bayramı erken yaşattı
07 Temmuz 2020 Salı 23:09

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinin Evreşe belde belediyesi, bünyesinde çalıştırdığı işçilerine rekor zam vererek, adeta bayramı erken yaşamalarına neden oldu.

Evreşe Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet –İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde Ak Partili belediye başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak, "siz varsanız biz varız, siz varsanız Evreşe  var" deyip  rekor zam vererek, adeta bayramı erken yaşamalarını sağladı.

Evreşe Belediyesi Personel Limited Şirketinde çalışan işçilerin yevmiyelerine %30, Sosyal Haklarında 10 gün olan ikramiyeleri 52 güne çıkarıldı ve  ayrıca bayram harçlığı, yemek ücreti, yakacak yardımı ve öğrenim yardımlarıda  %100 oranında artışlar yapıldı. 
Belediye başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak, atılan imza sonrası yaptığı açıklamada, "Toplu İş Sözleşmemizi ilk oturumda tamamladık. Biz işçilerimize siz varsanız biz varız, siz varsanız Evreşe'miz  var  dedik ve işçilerimizin alın teri üzerinden pazarlık yapmadan önce insan, önce emek diyerek, Evreşe'mizin güzelleşmesi için gece gündüz çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun" dedi.

Hak –İş Konfederasyonu ve Hizmet –İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz yaptığı açıklamada; “Rekor bir artışla yapmış olduğumuz Toplu İş Sözleşmesi Belediye Başkanımızın Emekten ve emekçiden yana tavrının sonucudur. Yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte  alın teri üzerinden pazarlık etmeyen ve emek adına bütün imkânları seferber eden Belediye Başkanımız Dr. Ali Kamil Soyuak’a Konfederasyonum Sendikam ve Üyelerimiz adına teşekkür ediyoru" dedi

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1322

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

5-martiyi-itfaiyeciler--kurtardi

5 Martıyı itfaiyeciler kurtardı

12 Ağustos 2020 Çarşamba 18:42
once-kan-bagisi-sonra-denetim

Önce kan bağışı, sonra denetim..

11 Ağustos 2020 Salı 23:22
geliboluda-aniz-yangini

Gelibolu'da Anız Yangını

10 Ağustos 2020 Pazartesi 18:42
mevlevihanede-sema--toreni

MEVLEVİHANEDE SEMA TÖRENİ

10 Ağustos 2020 Pazartesi 00:41
gelibolu-yine-yandi

Gelibolu Yine Yandı

09 Ağustos 2020 Pazar 21:11

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE