Soyuak, Vatandaşlarını Anons Yaparak Uyardı

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Evreşe beldesinin Ak Partili belediye başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak, Koronavirüs(Kovid-19) vakalarının Evreşe ve köylerinde de artması üzerine, vatandaşları belediye apörlerinden anons yaparak uyardı
12 Kasım 2020 Perşembe 18:56

ÇANAKKALE 'nin Gelibolu ilçesine bağlı Evreşe beldesinin Ak Partili belediye başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak, Koronavirüs(Kovid-19) vakalarının  Evreşe ve köylerinde de artması üzerine, vatandaşları belediye apörlerinden anons yaparak uyardı

Evreşe beldesini 3'cü dönemdir doktor belediye başkanı olan Ali Kamil Soyuak, tüm dünya ile birlikte Türkiyeyi'de etkisi altıana alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının beldede ve köylerinde de yükse oranda başgöstermesi üzerine, bu hastalıkla temizlik  ve dezenfekte çalışmalarına sözlü uyarılarınıda ekledi.

Belediye başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak, belediyenin  apörlerinden halkına seslenerek, "Evreşe'de Kovid vakaları mevcuttur. Bu yüzden lütfen sosyal mesafeye dikkat edin" sözleriyle başadığı konuşmasında şunalrı şöyledi. 

" Lütfen maskesiz evden dışarı çıkmayın. Komşu gezmelerinde lütfen maskesiz, aynı odada, aynı evde bulunmayın. Maske çok önemli. Yalnızca sizin takmanız değil, karşınızdaki kişininde takması, en az sizin takmanız kadar önemli. Sosyal mesafe dediğimiz mesafe, en az bir buçuk metre olmak zorunda. Bu Kovid salgını, özellikle yaşlılarımızı, şeker  hastalarını ve özellikle, özelliklede  tansiyon hastalarında ölüme kadar gidebilecek sonuçlara neden olmakta. Bu yüzden yaşlılarmızı korumak için, bu yüzden Evreşemizi korumak için,  lütfen maskesiz dışarıya çıkmayalım. Lütfen kahvelerde otururken, bir buçuk metre kuralına uyalım. Lütfen muhakkak kahvede bile olsanız, komşuda bile olsanız, maskeli olmaya dikkat edin" diyen belediye başkanı Soyuak sözlerini şöyle tamamladı.

"Altını çizerek, tekrar söylüyorum, şuan itibariyle, köylerimizin tamamında ve Evreşe'de Kovid vakası bulunmaktadır. Buda aramızda Kovid'e yakalamış, ama ne yazık ki, teşhisi konulamamış insanların olduğu anlamına gelirki, artık şuan iibariyle, herkes Kovidliymiş gibi, Kovid-19 hastalığına yakalanmış gibi, yada yakalanacakmış gibi, sosyal mesafeye ve maskeye dikkat etmesini istiram ediyorum, hayırlı günler diliyorum" dedi.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1887

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ozacardan-ogretmenler-gunu-mesaji

Özacar'dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 23:19
surucuden-ogretmenler-gunu-mesaji

Sürücü'den Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 20:58
karacadan-ogretmenler-gunu-mesaji

Karaca'dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 20:43
100-yilda-sessiz-kutlama

100. yılda sessiz kutlama

22 Kasım 2020 Pazar 16:51

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE