Sokak hayvanları için ikinci el eşyaları satıyorlar

sokak-hayvanlari-icin-ikinci-el-esyalari-satiyorlar

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki Dost Patiler Gelibolu Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği başkan ve üyeleri ikinci el eşya satarak elde ettikleri gelir ile sokak hayvanlarının tedavi ve mama ihtiyaçlarını karşılıyorlar
24 Eylül 2019 Salı 21:10

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki Dost Patiler Gelibolu Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği başkan ve üyeleri  ikinci el eşya satarak elde ettikleri  gelir ile sokak hayvanlarının tedavi ve mama ihtiyaçlarını karşılıyorlar

İlçede her hafta kurulmakta olan Salı Pazarında sokak hayvanlarının tedavi ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için tezgah açan Gelibolu Dost Patilerin üyeleri hayır sever vatandaşlardan temin ettikleri kullanmadıkları ve ihtiyaç fazlası eşyaları satarak elde edilen geliri köpeklerin kısırlaştırılması, tedavileri ve beslenmelerinde kullanacaklarını söylediler.

Sokak hayvanlarına karşı vatandaşların daha duyarlı olmalarını isteyen Dost Patiler Gelibolu Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği başkanı Yasemin Çat, kış aylarının gelmesiyle birlikte bu canların şimdi bakıma ve sıcak bir yere daha çok ihtiyaçları olacağını belirterek şunları söyledi.

“Sokak hayvanlarının tedavi ve beslenmeleri, özellikle tedavileri bizleri maddi yönden çok yoruyor. Bu nedenle eşten, dosttan kullanmadıkları eşyalarını istiyoruz, onlarda bizlere yardım amaçlı bunları veriyorlar, bizde senede 2 yada 3 kez pazara çıkarak bunları 2. El eşya olarak satıyoruz. Biz sokak hayvanlarının tedavisi, beslenmesi yanında birde kısırlaşmasını gerçekleştiriyoruz.

Dernek olarak, bu yıl içerisinde 100 hayvan hedefledik ve şuanda 80  adede ulaştık. Bu sokak hayvanları konusunda daha projelerimiz var. Sadece Hayvan Barınağı var diye bütün yükü onlara bırakmadık. Kısırlaştırmanın elbette bir maliyeti var. Köpek başına 400 tl ödüyoruz.  Korukoy, Bolayır, Güneyli ve ilçedeki eski çöplüğün olduğu yerdeki hayvanları besliyoruz. Bizim şuandan itibaren görevimiz daha hızlı olarak başladı. Birde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü nedeniyle büyük marketler mamalarda indirim yapıyorlar. Buna hazırlık için Pazar günü kermes yaptık, bugünde Salı pazarına çıkarak maddi yardım sağlıyoruz. Yardım sever vatandaşlarımızda bu indirimli günlerde mama alarak derneğimize bağışlayabilirler” dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 447

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yarali-martiya-yardim-eli

Yaralı Martıya yardım eli...

25 Mayıs 2020 Pazartesi 17:54
sozde--65-yas-ve-uzeri-izinli

Sözde 65 yaş ve üzeri izinli..!

24 Mayıs 2020 Pazar 23:23
baskan-ozacardan-bayram-mesaji

Başkan Özacar'dan Bayram Mesajı

23 Mayıs 2020 Cumartesi 21:37
-sehitlikde--bayram-temizligi

Şehitlikde Bayram Temizliği

23 Mayıs 2020 Cumartesi 20:31
soyuaktan-bayram-mesaji

Soyuak'tan Bayram Mesajı

23 Mayıs 2020 Cumartesi 19:17

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE