Şehit Öğretmenler İçin Yürüdüler

sehit-ogretmenler-icin--yuruduler

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Türk Eğitim-Sen Gelibolu Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlikte, şehit öğretmenleri anmak için 5.5 kilometre yürüdüler
17 Kasım 2019 Pazar 23:05

ÇANAKKALE 'nin Gelibolu ilçesindeki Türk Eğitim-Sen Gelibolu Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlikte, şehit öğretmenleri anmak için 5.5 kilometre yürüdüler.

Türk Eğitim-Sen Gelibolu temsilciliği tarafından 24 Kasım'da kutlanacak olan öğretmenler günü nedeniyle,  düzenlenen "şehit öğretmenleri anma" etkinliği nedeniyle Conk Bayırı ve Kocadere arasındaki yürüyüş ile başladı.

Yürüyüşe katılan 100 kişilik grup ellerinde Türk bayrakları eşliğindeki yürüyüşlerini 2.5 saatte tamamladılar.

 Buradan otubüslere binen grup diğer etkinliklerin yapılacağı Bigalı köyüne otobüslerle gidildi ve burada Türk Eğitim-Sen Gelibolu Temsilci  Başkanı Selim Dündar  tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Türk Eğitim-Sen Gelibolu Temsilci  Başkanı  Dündar  yaptığı konuşmasında; teröre şehit verilen öğretmenlerin hayat hikayelerine yer verirken, depremin de  aldığı fedakar öğretmenleri unutmadı.  Dündar, konuşmasına şu sözlerle devam etti;  ” Bugün cihana bağımsızlığımızı haykırdığımız, bitti derken yeniden ayağa kalktığımız bu topraklarda, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün, ben size  taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum dediği, zafer üstüne zafer kazandığı  noktada adımlarımızı vatan uğruna canını feda eden öğretmenlerimiz için attık. Kısacık meslek yaşamlarına  sığdırdıkları büyük fedakârlıkları öğretmenlik mesleğinin onuru ve saygınlığı içinde yaşatarak her zaman hatırlatmak için yürüyoruz. Mekanları cennet, ruhları  şad olsun. Şehit Öğretmenlerimize minnettarlığımız ve sadakatimiz sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, şimdiden bütün öğretmenlerimizin, eğitim çalışanlarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sendika fark etmeksizin şehit öğretmenlerimiz adına düzenlediğimiz yürüyüşe katıldığınız için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların  ardından, Şehit Öğretmenler için dualar okundu ve yemek ikramları yapıldı. Ardından  müzik öğretmeni , Mustafa Denizci’nin duygu yüklü türküleri ile anma programı sona erdi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1375

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

cinayetten-aranan-kisi-geliboluda-yakalandi

Cinayetten aranan kişi Geliboluda yakalandı

08 Temmuz 2020 Çarşamba 22:48
kayip-kiz-cocugu-bulundu

Kayıp Kız Çocuğu Bulundu

08 Temmuz 2020 Çarşamba 15:01
soyuaktan-iscilerine--rekor-zam

Soyuak'tan İşçilerine Rekor Zam

07 Temmuz 2020 Salı 23:09
geliboluda-yine-yangin

Gelibolu'da yine yangın

07 Temmuz 2020 Salı 20:18
gelibolu-yaniyor

Gelibolu Yanıyor

07 Temmuz 2020 Salı 02:11
geliboluda-av-kopekleri-asilandi

Gelibolu'da Av köpekleri aşılandı

06 Temmuz 2020 Pazartesi 06:25

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE