POLAT SEVGİYLE YAŞAYACAK...

polat-sevgiyle-yasayacak

Polat, uzun zamandır çarşıda Gözde Pidenin orada konuşlanan, birçoğumuzun tanıdığı insana aşık, insansız yaşayamayan, insanların yaptıklarına koşulsuz katlanan ve insanı karşılıksız, inanılmaz bir sevgiyle ödüllendiren tek sokak dostu yanından yürüyüp gidenlere bakıp, durup onun için bir şey yapanlarada minnettarlık belirtirileyle bakan bir can.
13 Eylül 2020 Pazar 13:06

Ön patisinde ve dudağında  sorunu vardı. Haber sitemize gelen ihbarlar doğrultusunda Dost Patilerin başkanı Yasemin hanımla irtibata geçip, konuyu anlattık.

Dost Patiler başkanı, üyeleri ve can dostları ve Elif Kaymak ile  birlikte bu konunun üzerinde olduklarını bu can dost Polat için veterinerlerle görüştüklerini bunun sonucunda da, Çanakkale'de veterinere götüreceklerini söylemişlerdi. 

Bende bu konuyu merak ettiğimi ve gelişmelerden beni haberdar etmelerini istemiştim. Önceki gün, Dost Patiler başkanı Yasemin  hanım konuyla ilgili üzücü bir haber verdi.

Yasemin hanımın bana verdiği bilgiyi aynen aktarıyorum. "sokak dostumuz Polat'ı Barış veterinere getirdik, kontrol etti. Fakat uyutmadan alınamayacağını uyutulup götürülürse Keşan'a kadar dayanamayabileceğini söyled.

Bu sırada Koruköy yol Şantiyesinden Elif hanım Polat ı görmüş ve çok üzülmüş, neticede büyük uğraşlar sonucunda Nevin hanımın kafesini aldı, Çanakkale den sedapet sakinleştirici temin etti ve bir doblo araç ile Çanakkale Pet City kliniğe Alkan beye ulaştırdı. Ağzındaki tümör maalesef melanom kansermiş, metastas tehlikesi olduğundan biyopsi bile yapamadılar, sıvı örneği aldılar. Alkan bey, ameliyat edebileceğini, ancak çene kemiğinin de epeyce büyük  bölümünün alınması gerektiğini, ameliyat sonrasında beslenme güçlüğü yaşayacağını, kemoterapi göreceğini, çok özel bakım gerektiğini söyledi, tabi bu uygulamalar çok uzun bir süreçte gerçekleşecek ve Polat klinikte bir kafesin içinde hapis olacak, Polat 'ın yaşı da olduğu için bu da tedaviye cevap verme konusunda bir dezavantajı var. Elif hanımla bu süreci birlikte yaşadık ve karar vermekte çok güçlük çektik, ancak Polat yaşadığı yerde seviliyor ve mutlu, onu o ortamdan alıp sonunun ne olacağını bilmediğimiz bir yola çıkarmak istemedik ve gerekli aşılarını yaptırarak üç gün kaldığı Pet City klinikten aldık. Polat, yine bundan böyle yaşadığı sokakta olaca ve onu mutlu etmeye çalışacağız. Kanser çok ilerlemiş, elimizden geleni yaptık, bundan böyle beslenmesi, vitaminleri vs. bizim himayemizde olacak"  dedi.

Şimdi br rica, lütfen bu can dostu sokağınızda, kapnın yanında gördüğünüzde tekme atıp, kovalamayın, sevgiye bir kap suya ve yiyecekten çok SEVGİYE ihtiyacı olacak

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Çanakkale, Gelibolu, Dost Patiler, can dost, Polat,


Haber okunma sayısı: 1522

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

genclik-kollarinda-yildiz-guven-tazeledi

Gençlik Kollarında Yıldız Güven Tazeledi..

21 Eylül 2020 Pazartesi 20:54
yuzme-havuzlusu-icin--yikimina-baslandi

Yüzme Havuzlusu İçin Yıkımına Başlandı

21 Eylül 2020 Pazartesi 20:07
okullarda-egitim-icin-bismillah-dedi

Okullarda Eğitim İçin Bismillah Dedi....

21 Eylül 2020 Pazartesi 19:44
psikolojik-danismanlik-merkezi-acildi

Psikolojik Danışmanlık Merkezi Açıldı

19 Eylül 2020 Cumartesi 20:14
gaziler-gunu-kutlandi

Gaziler Günü' kutlandı

19 Eylül 2020 Cumartesi 12:57
yakup-pasa-hamami-cevresinde-temizlik

Yakup Paşa Hamamı Çevresinde Temizlik

17 Eylül 2020 Perşembe 20:51

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE