Pelikan koruma altına alındı

pelikan-koruma-altina-alindi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki balıkhanenin bulunduğu bölgeye bitkinlikten sığınan Pelikan'a önce balıkçılar, sonrada zabıta sahip çıktı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim ettiler
11 Ekim 2020 Pazar 13:31

 ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesindeki balıkhanenin bulunduğu bölgeye bitkinlikten sığınan Pelikan'a önce balıkçılar, sonrada zabıta sahip çıktı ve Çanakkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim ettiler.

Edinilen bilgiye göre, uzun uçuş,  aşırı sıcak ve yiyecek bulamamasından dolayı yorgun düşen Pelikan balıkhanenin olduğu yere indiğinde görenler şaşkınlık yaşadı.

Pelikanın yorgun ve  aç olduğunu anlayan balıkçılar, önce verdikleri balıklarla karnını doyurdular ve ardından durumu belediyeye bildirdiler. Gelibolu belediyesi zabıta müdürü Murat Baki Tümer ve ekibi tarafından Pelikan koruma altına alındı.

Daha sonra Çanakkale Orman ve Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile iletişime geçildi ve durumun anlatılmasından sonra, karnı doyurulan ve dinlendirilen Pelikan ait olduğu doğaya kavuşması için  bu yetkililere teslim edildi.

 

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1832

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE