Önce futbolcusu, sonra kaptanı şimdide başkanı oldu

once-futbolcusu-sonra-kaptani-simdide-baskani-oldu-

Geliboluspor Kulübü’nde eski başkan Mevlüt Can’ın görevinden istifa etmesinin ardından yapılan seçimli olağanüstü genel kurulda, Geliboluspor Kulübü’nde önce futbolcu, sonra kaptanlık yapan Yaver Varol, şimdi de, oy birliği ile başkan seçildi.
15 Temmuz 2019 Pazartesi 20:02

Gelibolusporun, lokalde Pazar günü  gerçekleştirilen seçimli olağanüstü genel kurulunda yeni başkanı seçildi.

Gerçekleştirilen kongrede gündem maddeleri görüşülüp oylandı. Kongreye görevinden istifa eden Mevlüt Can katılmadı. Gündem maddeleri görüşmelerinde triatlon kulübünün gelirlerinin spor takımına aktarıldığı ve bunların geri iade edilip edilmeyeceği triatlon takımı adına Fatma Kaptan tarafından soruldu.

Fatma Kaptan’ın sorularını eski yönetimden Salim Bayrak cevapladı. Salim Bayrak yaptığı açıklamada; “Triatlon giderleri gerçekten fazla. Dediği paralar çekilmiş olabilir ama hepsi sonra geri yatırıldı. Bununla ilgili önümüzdeki hafta bir toplantı yaparız ve bankadan alınan dekontlarla karşılaştırırız” dedi. Gündem maddelerinin ardından yeni Başkan Yaver Varol’a hayırlı olsun dilekleri iletildi.

Yeni Başkan Varol, “ben bu işin vitrininde değil, mutfağinda olmaya devam edeceğim”

Geliboluspor Kulübü’nü 3 yıl boyunca yönetecek olan Yaver Varol, seçimle ilgili yaptığı açıklamada işlerinin zor olduğunu ama gece gündüz durmadan kulüp için çalışacağını belirtti. Yeni Başkan Varol açıklamasında; “Beni bu göreve layık gören, inanan ve güvenen başta Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Özacar’a ve yönetim kurulu üyelerine sonsuz teşekkür ederim. İşimizin zor olduğunu biliyorum. Ben bu işin vitrininde değil mutfağında olmaya devam edeceğimi belirtmek istiyorum.Kongrenin geç yapılmasından dolayı 3 ay gibi bir zaman kaybı yaşadık. Bu çok uzun bir süre. 4 ay içerisinde yapmamız gereken işleri, şimdi bir ayda yapmak zorundayız. Kısacası, gece gündüz çalışıp eksiklerimizi tamamlamak istiyoruz. 40 günlük bir çalışma programı hazırlayıp, hemen işlerimize başlamak istiyoruz.

Geliboluspor Yönetim Kuruluna seçilen isimler şöyle:

Yaver Varol, Raci Durmuş, Mehmet Sandal, Salim Bayrak, Serhat Mayadağ, Metin Yıldız, Selçuk Koyuncu, Burhan Ersöz, İsmail Dondurmacı, Recep Bilgin, Atilla Eraslan.

Yedek Yönetim:

Mustafa Yüzüak, Onur Taşka, Serkan Yüksel, Şenol Usal, Fatih Uz, Tolga Gülercan, Umut Malhatun, Bahadır Sınır, Bülent Aktaş, Mehmet Gürsu, Emrah Usal.

YAVER VAROL KİMDİR?

1990 yılında Geliboluspor alt yapısında başlayıp, 1994’te futbol yaşamına Gelibolu dışında devam eden, İstanbul’da 16 yıl çeşitli profesyonel takımlarda, 1 yıl Şanlıurfa’da, 1 yıl Ankara’da, 5 yıl Trakya’da çeşitli takımlarda oynayıp, daha sonra memleketine dönüp Geliboluspor’da da 7 yıl futbol oynadıktan sonra, 25 yıl kesintisiz ara vermeden futbol yaşantısına nokta koydu.

 

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Geliboluspor, kongre, yeni başkan, Yaver Varol,


Haber okunma sayısı: 1437

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE