Okullarda Eğitim İçin Bismillah Dedi....

okullarda-egitim-icin-bismillah-dedi

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Gelibolu'da da 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı uzun bir aradan sonra ilk dersler zilin çalmasıyla anasınıfı ve 1’inci sınıflarda başladı.
21 Eylül 2020 Pazartesi 19:44

Yüz yüze eğitim ilçede, 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Gazi Süleyman Paşa İlkokulu, 26 Kasım İlkokulu, Piri Reis İlkokulu ve Orgeneral Eşref Bitlis İlkokulu belde ve köylerde de  Evreşe Orgeneral Nurettin Ersin İlkokulu, Bolayır Şehit Nuriye Ak İlkokulu, Tayfur İlkokulu ve Yeniköy İlkokulunda toplam 200’e yakın öğrenci eğitime başladı.

Yeni eğitim yılının başlamasıyla  Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca  verdiği bilgide, “Bugün, 31 Ağustos’tan bu yana uzaktan sürdürülen eğitim yüz yüze eğitimle devam edecek. İlkokul 1’inci sınıflarımız ve anasınıflarımız uyum programı kapsamında eğitime başladı. 200’e yakın ilkokul öğrencimiz var. Okullarımızda sınıf mevcudu, sosyal mesafe kurallarına göre 2 gruba ayrıldı. Bugün okullarımızda ilk gruplarımız okula başladı, yarın da ikinci gruplarımız eğitime başlayacak. Yeni eğitim- öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum”  dedi..YÜZ YÜZE EĞİTİM NASIL DEVAM EDECEK?


Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde olacak. Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek. Okul yönetimlerinin 21-25 Eylül haftasında hangi gün olacağına öğretmenlerle birlikte karar vereceği uyum programı, okul öncesi eğitim kurumlarında 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, ilkokul 1'inci sınıflarda ise 30'ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10'ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak. Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak. Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında da haftada 2 gün her biri 30'ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak. Ders saatleri arasında 10'ar dakikalık dinlenme süresi verilecek. Okul yönetimlerince teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dâhil olmak üzere gerekli planlamalar gerçekleştirilecek.
UYUM HAFTASINDAN SONRA HAFTADA İKİ GÜN OKULA GİDECEKLER


Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında ise Türkçe dersi haftada 2 gün 3'er ders saati olmak üzere 6 ders saati, matematik haftada 2 gün 1'er ders saati olmak üzere 2 ders saati, hayat bilgisi haftada 2 gün 1'er ders saati olmak üzere 2 ders saati yüz yüze eğitimle verilecek. Söz konusu derslerin yüz yüze işlenemeyen ders saatleriyle ilkokul 1'inci sınıf programındaki diğer dersler ise EBA TV ve EBA portal canlı sınıf uygulamalarıyla uzaktan eğitim sistemleriyle uygulanacak.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 2044

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE