Okullar örenciler için hazırlandı

okullar-orenciler-icin-hazirlandi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, yeni tip koronavirüs(Kovid-19) salgını kapsamında yarın eğitime başlayacak olan 2 bin 627 öğenci için okullar dezenfekde edilip, özel olarak hazırlandı
11 Ekim 2020 Pazar 13:23

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde, yeni tip koronavirüs(Kovid-19) salgını kapsamında 12 Ekim pazartesi günü ziller 2 bin 627 öğrenci için çalacak. 

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yaşamı her alanda etkileyen ve hatta durduran yeni tip koronavirüs(Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen ve uzaktan devam edilen eğitimin ardından kademeli olarak yüz yüze eğitime geçiş yarın başlıyor.


Bu nedenle Gelibolu'da eğitime başlayacak olan 1- 2-4-8 ve 12'ci sınıflarda eğitim görecek 2 bin 627 öğenci ve 452 öğretmen  için okullar dezenfekde edilip, özel olarak hazırlandı.

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca verdiği bilgide, "uzaktan eğitim ve ara kurslara öğrencilerimize eğitim vermeye çalıştık. Şimdi ilçemizde de kademeli olarak başlayacak  2 bin 627 öğrencimiz ile bu öğrencilerimize eğitim verecek 452 öğretmenimiz için okullarımız günlerdir hazırlanıyor. İlçe belediyemiz tarafından okullarımız ve sınıflarımızın gerekli dezenfekte ve çevre düzenlemeleri yapılmıştır. Bizde bu çalışmalara istinaden tüm gerekli önlemleri alarak, eğitime başlayacağız. Öğrencilerimizden tek istediğimiz yapılması gereken ve istenilen kurallaa uymalarıdır" dedi.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 2094

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE