Okçular Başarıyla Döndüler

okcular-basariyla-donduler

İzmir’de yapılan Salon Okçuluk Türkiye Kupası yarışmalarına katılan Gelibolulu sporcular takım halinde Türkiye 3’lüğü ve Ferdi yarışmalarda da Beren Taşçı ile 2’lik aldı
14 Ocak 2020 Salı 11:06

ÇANAKKALE ’nin Gelibolu ilçesinde bulunan Okçuluk takımlarından 12 sporcunun katıldığı Okçuluk Türkiye Şampiyonasından başarıyla döndüler.

İzmir Kültürpark Fuar alanında düzenlenen Göztepe Salon Okçuluk Türkiye Kupası yarışmasında Türkiye genelinden 363 sporcu yarıştı.

Bu yarışmaya Çanakkale’yi  temsilen katılan sporculardan Beren Taşçı, ilk gün yapılan sıralama atışları sonrasında yapılan eleme atışlarında Makaralı Yay Gençler Erkekler kategorisinde yarıştı ve finale kalmayı başardı.

Finalde Ankaralı  rakibine geçilen Taşçı kendi kategorisinde  Türkiye 2.si olarak Gümüş madalyanın sahibi oldu. Üçüncü gün yapılan Takım atışlarında ise, Makaralı yay Genç Erkekler Kategorisinde yarışan Beren Taşçı ,Göker Gür, ve Rıza Kayra Aksoy’dan  oluşan Gelibolu Olimpik Spor Kulübü sporcuları Türkiye 3.sü olarak Bronz madalyanın sahibi olarak ilçeye döndüler.

Yine aynı yarışmada yarışan Makaralı yay Büyük Erkekler kategorisinde yarışan Göksel Altıntaş, Eren Kırca, Sezer Çapkın’dan oluşan Gelibolu Yarımada spor kulübü sporcularıda  Türkiye 4’ğünü elde ettiler.


Bu yarışmada düzenlenen 2.grup eleme atışlarında Makaralı Yay Genç Erkekler Kategorisinde yarışan Gelibolu Olimpik Spor Kulübü sporcusu Rıza Kayra Aksoy rakiplerini geçerek 1’lik elde etmiş ve başarı belgesi almaya hak kazanmıştır.

Gelibolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü ve aynı zamanda Okçuluk Milli Takım antrenörü olan Emre Özdemir, “Gelibolu takımlarının son yıllarda özellikle Okçuluk, Triatlon ve Atıcılık dallarında Türkiye ve Uluslar arası başarılarıyla hem ilçe spor müdürü ve hemde milli takım antrenörü olarak gurur duyuyorum.  Bazı eksikliklere rağmen sporcularımız bu dallarda büyük başarılar alıyor. İşte birkaç gün önce Silahlı Atıcılıkta Türkiye ikinciliği, şimdide okçularımız ferdi olarak ikincili ve takım halinde 3’lük ile başarılarını perçinlemişlerdir. Sporcularımızı kutluyorum” dedi. 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 330

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yine-kaza-bu-kez--4-yarali

Yine kaza, bu kez 4 yaralı..

22 Şubat 2020 Cumartesi 01:43
emekli-itfaiye-cavusu--hayatini-kaybetti

Emekli itfaiye cavusu hayatını kaybetti

20 Şubat 2020 Perşembe 11:48
ak-parti-il-baskanindan-ziyaret

Ak Parti İl Başkanından Ziyaret

19 Şubat 2020 Çarşamba 23:17
geliboluda-ekonomik-toplanti

Gelibolu'da Ekonomik Toplantı

19 Şubat 2020 Çarşamba 20:16

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE