Öğrenciler karne heyecanını uzaktan yaşadı

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrenciler, ilk dönem karne heyecanını Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi üzerinden canlı bağlantıyla yaşadı.
22 Ocak 2021 Cuma 21:12

Pandemi nedeniyle 2020- 2021 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde öğrenciler ve öğretmenler derslere EBA üzerinden evlerinden katıldı.Uzaktan eğitimle devam eden 2020- 2021 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemi ise bugün sona eriyor. Gelibolu'da 6 bin 300 öğrenci karne aldı. Gelibolu 26 Kasım İlkokulu 2'nci sınıf öğrencileri de uzaktan eğitimde karne sevinçlerini de uzaktan yaşadı.

'BİR AN ÖNCE OKULUMA KAVUŞMAK İSTİYORUM'


26 Kasım İlkokulu'nda sınıf öğretmeni Semra Sevim, öğrencilerine karnelerini EBA üzerinden gösterdi. Aileler ise çocuklarının karne sevinçlerini cep telefonlarıyla görüntüledi. 
Sınıf öğretmeni Semra Sevim, "Bu zor süreçte velilerimin ve öğrencilerimin bana verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. İkinci dönemde sınıfımızda, hep birlikte görüşmek dileğiyle" dedi.Karnesini tabletinden gören 2'nci sınıf öğrencisi Emin Bozkur, "Öğretmenimi, arkadaşlarımı, okulumu özledim. İlk kez heyecansız bir karne alıyorum. Bir an önce arkadaşlarıma, okuluma, öğretmenime kavuşmak istiyorum. Canım öğretmenim sizi çok seviyorum" diye konuştu.İdil Melek Çevik ise "Okulumu, arkadaşlarımı ve öğretmenimi çok özledim. Keşke öğretmenimin elinden karnemi alabilseydim" dedi.Gelibolu'daki 26 Kasım İlkokulu öğrencileri de bu süreç için kendilerine önemli bir hatıra olacak video kaydetti.Karnelerini tabletlerinin başında bekleyen okulun 2-A sınıfı öğrencilerinden Ahmet Efe, okulunu ve arkadaşlarını çok özlediğini söyledi.İlk kez heyecansız bir karne aldığını belirten Efe, "Biran önce okuluma, arkadaşlarıma ve öğretmenime kavuşmak istiyorum. dedi. 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1132

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluda-baca-yangini

Geliboluda Baca Yangını

05 Mart 2021 Cuma 01:18
vali-aktasdan-milli-okculara-ziyaret

Vali Aktaş'dan Milli Okculara Ziyaret

04 Mart 2021 Perşembe 23:41
belediye-meclisinde-dogalgaz-tartismasi

Belediye Meclisinde Doğalgaz Tartışması

04 Mart 2021 Perşembe 23:06
ulku-ocaklarindan-kaymakama-ziyaret

Ülkü Ocaklarından Kaymakama Ziyaret

03 Mart 2021 Çarşamba 01:42
guneylispordan--komutana-forma

Güneylispordan Komutana Forma

01 Mart 2021 Pazartesi 00:28

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
Acaroğlu Et Kasap