Muhtarlar Günlerini Kutladı

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde Her yıl ’Muhtarlar Günü’ bu yıl da düzenlenen programla Atatürk Anıtı önünde tören ve ziyaretlerle kutlandı
19 Ekim 2020 Pazartesi 20:30

İlçedeki muhtarlar günü kutlaması  ilçe kaymakamı Hakan Klınçkaya ve belediye başkanı  Mustafa Özacar’ı ziyaret ile başladı. 

Gelibolu Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ergül ve beraberindeki muhtarlardan oluşan heyet, Muhtarlar Günü kutlamalarının ziyaretinde ilçe kaymakamı Hakan Kılınçkaya'yı makamında ziyaret ettiler.

Muhtarlık teşkilatının yerel demokrasinin en önemli taşlarından biri olduğunu belirten Kılınçkaya, "Devletimizin hizmetlerinin yerine getirilmesinde büyük katkı sunan tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü, en içten dileklerimle kutluyor; tüm köy ve mahalle muhtarlarımıza başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.” dedi.

Muhtarlar daha sonraki ziyaretlerini  belediye Başkanı Mustafa Özacar’a gerçekleştirdi. Bir süre muhtarlar ile görüşen Başkan Özacar, tüm muhtarların Muhtarlar Günü’nü kutlayarak, kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir görev üstlenen tüm muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum, dedi.

Gelibolu Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ergül ve beraberindeki muhtarlar, Muhtarlar Günü ziyaretleri kapsamında ilçemizdeki STK’ları ziyaretin ardından çelenk sunma programına başladılar.


İskele Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma programı, Gelibolu Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ergül’ün çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu ve  Gelibolu Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ergül, tüm muhtarların gününü kutlayarak; “Bizler halkın doğrudan seçtiği demokrasinin gerçek temsilcileriyiz. Görevimiz yasalardaki yetkilerimiz çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlar ile koordineli çalışarak temsil ettiğimiz halkımızın acil ve öncelikli sorunlarını çözüm yaşamlarını kolaylaştırmaktır. GeliboluTüm Muhtarlar Derneği olarak, muhtarlarımızın hizmet için yaptıkları çalışmalara yardımcı olmak, çözüm odaklı çare bulmak öncelikli görevimizdir. Kurulduğumuz günden bugüne kadar, koşullarımız elverdiği ölçüde çeşitli sosyal, kültürel konularda çalışmalar yapmaya, muhtarlarımız arasındaki beşeri ilişkileri geliştirmeye gayret ettik. Günümüz tekrar kutlu olsun” dedi.

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama programına, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve İlçe Başkanı Serhad Sürücü, CHP İlçe Başkanı İsmail Parlak, CHP İl Genel Meclis Üyesi Nihat Öner, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Aysun Tarıman, Saadet Partisi İlçe Başkanı Muhammed Erer, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri Arif Çan ve Kemal Tarım ile muhtarlar katıldı.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1262

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ozacardan-ogretmenler-gunu-mesaji

Özacar'dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 23:19
surucuden-ogretmenler-gunu-mesaji

Sürücü'den Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 20:58
karacadan-ogretmenler-gunu-mesaji

Karaca'dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 20:43
100-yilda-sessiz-kutlama

100. yılda sessiz kutlama

22 Kasım 2020 Pazar 16:51

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE