Motor Yağı Değişiminde İzin Belgesi Dönemi

Resmî Gazete’de yayımlanan Atık Yağların Yönetim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çevrimiçi programlarına kayıt olmaları ve izin belgesi almaları gerekiyor
22 Ekim 2020 Perşembe 21:02

Gelibolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Nalbant, ilçede bulunan motor yağı değişim istasyonlarına Atık Yağların Yönetim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde izin belgesi şartı getirildiğini belirtti.

Gelibolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Nalbant, motor yağı değişim istasyonlarının Resmî Gazete’de yayımlanan Atık Yağların Yönetimi Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çevrimiçi programlarına kayıt olmaları ve izin belgesi almaları gerektiğini belirterek izin belgesi olmayan kuruluş, tesis ve işletmelerin motor yağı değişimi yapmasının mümkün olmayacağı ifade etti. Yeni uygulama ile ilgili izin belgesi almak için neler yapılması gerektiğini söyleyen Nalbant; “İzin belgesi almak için öncelikli ilk adım; internet üzerinden, Entegre Çevre Bilgi Sistemine kayıt yapılacak. Kayıt oluşturulduktan sonra vergi levhası, işyeri açma ruhsatı, tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası (Özel sigorta şirketleri yapmaktadır), sicil gazetesi.

Entegre çevre bilgi sistemine kayıt yapıldıktan sonra bu evrakları tamamlayıp Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ne 01 Ocak 2020 tarihine kadar teslim etmeniz gerekmektedir” dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1347

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ozacardan-ogretmenler-gunu-mesaji

Özacar'dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 23:19
surucuden-ogretmenler-gunu-mesaji

Sürücü'den Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 20:58
karacadan-ogretmenler-gunu-mesaji

Karaca'dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 20:43
100-yilda-sessiz-kutlama

100. yılda sessiz kutlama

22 Kasım 2020 Pazar 16:51

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE