Mavi Kapaklar Bayrak ve Süs Eşyası Oldu...

mavi-kapaklar-bayrak--ve-sus-esyasi-oldu

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Armatör Yakup Aksoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri atık mavi kapaklardan Türk bayrağı, Yunus ve çiçek yaparak geri dönüşüm sağladılar.
11 Mayıs 2019 Cumartesi 12:26

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesindeki Armatör Yakup Aksoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri atık mavi kapaklardan Türk bayrağı, Yunus ve çiçek yaparak geri dönüşüm sağladılar.Sıfır Atık Proje kapsamında okul müdür  yardımcısı ve Denizcilik Alanı Gemi Makinaları Dalı öğretmeni Eyüp Balta, 10. sınıf gemi inşa alanı  öğrencisi Aylin Moutovkina, Gemi Alanı son sınıf öğrencisi Batuhan Alan Doğan ve Gemi Makinaları son sınıf öğrencisi Hüseyin Can Öcal toplanan mavi kapaklarla önce Türk bayrağı sonra Yunus ve çiçek yaparak değişik bir projeye imza attılar.Okulda su bidonlarından oluşturulan toplama bidonlarında biriken pet şişe kapaklarını değerlendirmek isteyen öğretmen ve öğrenciler, uzun bir fikir alış verişinden sonra bu toplanan kapakların en iyi değerlendirmenin Türk bayrağı yapılması kararını vermelerinden sonra çalışmaya başladıklarını söyleyen müdür yardımcısı Eyüp Balta, bayrağın yapımında 900 adet pet şişe kapağı kullanarak, 3 günde, Yunus balığını 300 kapakla 2 gün ve çiçekde 35 kapakla bir gün içinde öğrencileriyle birlikte yaptıklarını  belirterek şunları söyledi.


"Ben Armatör Yakup Aksoy Denizcilik Meslek lisesi müdür yardımcısı Eyüp Balta. Sıfır atık projesi kapsamında neler yapabileceğimizi öğrencilerle konuştuk,  tartıştık. Türk bayrağında karar kıldık. Nitekim pet şişe kapakları dışarda çok olduğu için çocuklara bir toplama merkezi oluşturarak, topladığımız kapakları bu şekilde gördüğünüz gibi Türk bayrağı oluşturup, sergi açtık. Nitekim özgür çalışmalar çıktı bu kapsama açısında. Sonuç olarak gördüğünüz gibi güzel bir çalılma ortaya çıkardık" dedi.Okul öğrencilerinden Hüseyin Can Öcal ise, "Ben Hüseyin Can Öcal, Armatör Yakup Aksoy Denizcilik lisesinde son sınıf öğrencisiyim. Sıfır atık kapsamında şu gördüğünüz kapakları bu proje kapsamında toplamaya başladık. Toplayarak Türk bayrağını oluşturduk." dedi.

Okul öğrencilerinden Aylin Moutovkina ise, "Armatör Yakup Aksoy Mesleki Teknik Denizcilik Lisesi öğrencisiyim. 10. sınıf gemi yapım bölümündeyim.  Sıfır atık projesi kapsamında dışarıda bulduğumuz şişe kapaklarını toplayarak, doğayı simgeleyen bir hayvan olan Yunus'u yaptık Türk bayrağının yanında" dedi.

Okul müdür yardımcısı Eyüp Balta, şimdi sırada toplanan kapaklarla 3 boyutlu bir gemi yapmayı planladıklarınıda söyledi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 294

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluda-kaza

Gelibolu'da Kaza...

18 Ağustos 2019 Pazar 10:57
itfaiyeden-polislere-yangin--egitimi

İtfaiyeden, Polislere Yangın Eğitimi

16 Ağustos 2019 Cuma 21:22
geliboluda-aniz-yangini-korkuttu

Gelibolu'da anız yangını korkuttu

16 Ağustos 2019 Cuma 20:44
geliboludan--gecen-gemide-intihar

Gelibolu'dan geçen gemide intihar

16 Ağustos 2019 Cuma 20:28
baskan-ozacardan-bayram-mesaji

Başkan Özacar'dan Bayram Mesajı

11 Ağustos 2019 Pazar 10:26

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun