24 Mayıs 2019 Cuma

Liseli İmam Hatiplilerden Yunus Emre Haftası

liseli-imam-hatiplilerden-yunus-emre-haftasi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki, Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında, Yunus Emre’yi anma programı düzenlendi.
10 Mayıs 2019 Cuma 12:36

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından  Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında, Yunus Emre’yi anma programı düzenlendi


İlçedeki, 100. Yıl Barış Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı ve ardından okul müdürü Ahmet Doğanoğlu bir konuşma yaptı. Doğanoğlu konuşmasında, , Yunus Emre Haftası dolayısıyla bu programın hazırlandığını ve O'nun anlaşılması için çalıştıklarını söyledi.

Programda, Yunus Emre’nin sevgiye, iyiliğe, güzelliğe davet eden mesajları, şiirleri ve ilahiler okundu. Bu arada, okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Nurhan Çakal ile Türkçe öğretmeni  Merve Baş tarafından hazırlanan ve 11. sınıf öğrencisi Furkan Günpınar'ın canlandırdığı Yunus Emre'nin hayatını konu alan tiyatro okul öğrencileri tarafından gerçekleştirildi. 

Gelibolu Anadolu İmam Hatip Lisesi müdür yardımcısı Yeşim Yavaş, Teknoloji tasarım öğretmeni Raziye Gökçe ile Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Fatma Demirci'ninde katkılarının olduğu Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası programına Belediye başkan vekili ve meclis üyesi  Mustafa Çoban, İlçe Müftüsü İbrahim Özler, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 280

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
CESA