18 Haziran 2019 Salı

Lise Öğrencilerinden Şiir Gecesi

lise-ogrencilerinden-siir-gecesi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki, Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Rüzgarla Gelen Şiirler” dinletisi gerçekleştirildi.
11 Haziran 2019 Salı 23:51

Gelibolu'da  eğitim veren okullardan Gelibolu Anadolu Lisesi öğrencileri,  sene sonu etkinliği  dinletisi  gerçekleştirdi.

Gelibolu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen “Rüzgarla Gelen Şiirler” adlı etkinlik  büyük beğeni topladı.

Yaklaşık iki saat süren program iki bölümden oluştu. Gelibolu Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Zekiye Kaya ve Muhsine Çalışkan’ın hazırladığı şiir dinletisinin ilk bölümünde; edebiyatımızda iz bırakan şairlerin şiirleri öğrenciler tarafından seslendirildi. “Rüzgarla Gelen Şiirler”  dinletisinin ilk bölümünde; Mevlana, Ümit Yaşar Oğuzcan, Cemal Süreya, Behçet Necatigil, Ali Ulurasba, Necip Fazıl Kısakürek, Ataol Behramoğlu, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cahit Sıtkı Tarancı ve Nazım Hikmet’in şiirleri öğrenciler tarafından seslendirdi.

Şiir dinletisinin ikinci bölümünde şair adayları; Naz Candan, Başak Fırtın, Hacer Sude Çelik, Sevcan Aydoğan, Ayberk Yakar ve Elif Terzi kendi yazdıkları şiirlerini seslendirerek salonu dolduranların beğenisini kazandı.

“Rüzgarla Gelen Şiirler” dinletisinde Müzik Öğretmenleri Timur Doğan ve Sonat Olgaç da mini bir konser verdi. Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, programı hazırlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen programa; İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Arzu Yücesoy ve Ahmet Can, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Gelibolu, şiir gecesi, Anadolu Lisesi,


Haber okunma sayısı: 333

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

gorme-engellilere-el-emegi-oyuncak

Görme Engellilere El Emeği Oyuncak..

18 Haziran 2019 Salı 10:16
geliboluda-motorsiklet-denetimi

Gelibolu'da Motorsiklet Denetimi

17 Haziran 2019 Pazartesi 17:24
-sodamin-yil-sonu-sergisi-acildi

SODAM’ın Yıl Sonu Sergisi Açıldı

15 Haziran 2019 Cumartesi 12:15

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
CESA