Kent Konseyi, Görüşmelere Başladı

kent-konseyi--gorusmelere-basladi

Gelibolu Kent Konseyi üyeleri, iskele trafiği sorununun çözülmesi ve çözüm yolu bulunması için Çanakkale’de ilçemiz İl Genel Meclis Üyeleri ve Vali Yardımcısı Abdullah Köklü ile görüştü.
08 Eylül 2019 Pazar 11:33

Gelibolu'da kangren haline dönüşen ve geçtiğimiz hafta da feribottan araçların çıkışı sırasında trafik kazasının gerçekleşmesi ile artık trafik sorununun bir an önce çözüme kavuşması için gerekli çalışmalar ve girişimlerde bulundular.
Gelibolu Kent Konseyi üyeleri, Çanakkale’ye giderek ilçe İl Genel Meclis Üyeleri Nihat Öner, Ali Rıza Sayın, Serhad Sürücü ve Vali Yardımcısı Abdullah Köklü ile görüşme sağladılar.

Gelibolu Kent Km-Konseyinden görüşme hakkında yapılan açıklamada; “ Gelibolu kent konseyi olarak il genel meclisi genel sekreteri sayın vali yardımcımız Abdullah Köklü başta olmak üzere, ilçemizin temsilcisi olan Sayın; Nihat Öner, Ali Rıza Sayın, Serhat Sürücü yerel parlamenterlerimiz yanında tüm meclis üyeleri ile görüşerek "Gelibolu'muza yapılacak yeni iskele konusunda tam destek aldık. Sayın vali yardımcımız iskelenin ihale aşamasına geldiğini en kısa zamanda gereğinin yapılacağını belirtti. İl genel meclisimizin oy birliği ile sadece iskelenin en kısa zamanda yapılması için genel sekreterliğe borçlanma (15 milyon) yetkisi verdiğini belirtiler. STK larımızdan ve yurttaşlarımızdan aldığımız güç ile sürecin takipçisi olmaya devam ediyoruz. Ayrıca sayın valimizden görüşme talebimiz oldu, kendilerinin ilçe kaymakamımızla birlikte en kısa zamanda bizleri (kent konseyini) davet edeceği bilgisi tarafımıza iletildi. İlçemizin kanayan yarası olan İskele sorunun çözümü konusunda doğrudan ya da dolaylı emeği geçen herkese müteşekkir olduğumuzu bildirmek isteriz. Yeni iskele yapılmasına dayalı süreç şimdilik bu aşamada olup kamuoyuna duyurulur” denildi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 340

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

gelibolu-motofest-sona-erdi

Gelibolu Motofest Sona Erdi

16 Eylül 2019 Pazartesi 00:43
57-alay-mustafa-kemal-parki

57. Alay Mustafa Kemal Parkı...

12 Eylül 2019 Perşembe 22:41
emekli-ogretmenler-gunde-bulusuyor

EMEKLİ ÖĞRETMENLER GÜNDE BULUŞUYOR

12 Eylül 2019 Perşembe 22:18
ureticiler-tayfur-barajindan-sulama-istiyor

Üreticiler Tayfur Barajından Sulama İstiyor

12 Eylül 2019 Perşembe 19:12
gelibolu-korusundan-yaza-veda-konseri

Gelibolu Korusundan Yaza Veda Konseri

12 Eylül 2019 Perşembe 01:40
altunaydan-tesekkur

Altunay’dan Teşekkür

11 Eylül 2019 Çarşamba 19:56

ÇOK OKUNANLAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun