Kent Konseyi, Görüşmelere Başladı

kent-konseyi--gorusmelere-basladi

Gelibolu Kent Konseyi üyeleri, iskele trafiği sorununun çözülmesi ve çözüm yolu bulunması için Çanakkale’de ilçemiz İl Genel Meclis Üyeleri ve Vali Yardımcısı Abdullah Köklü ile görüştü.
08 Eylül 2019 Pazar 11:33

Gelibolu'da kangren haline dönüşen ve geçtiğimiz hafta da feribottan araçların çıkışı sırasında trafik kazasının gerçekleşmesi ile artık trafik sorununun bir an önce çözüme kavuşması için gerekli çalışmalar ve girişimlerde bulundular.
Gelibolu Kent Konseyi üyeleri, Çanakkale’ye giderek ilçe İl Genel Meclis Üyeleri Nihat Öner, Ali Rıza Sayın, Serhad Sürücü ve Vali Yardımcısı Abdullah Köklü ile görüşme sağladılar.

Gelibolu Kent Km-Konseyinden görüşme hakkında yapılan açıklamada; “ Gelibolu kent konseyi olarak il genel meclisi genel sekreteri sayın vali yardımcımız Abdullah Köklü başta olmak üzere, ilçemizin temsilcisi olan Sayın; Nihat Öner, Ali Rıza Sayın, Serhat Sürücü yerel parlamenterlerimiz yanında tüm meclis üyeleri ile görüşerek "Gelibolu'muza yapılacak yeni iskele konusunda tam destek aldık. Sayın vali yardımcımız iskelenin ihale aşamasına geldiğini en kısa zamanda gereğinin yapılacağını belirtti. İl genel meclisimizin oy birliği ile sadece iskelenin en kısa zamanda yapılması için genel sekreterliğe borçlanma (15 milyon) yetkisi verdiğini belirtiler. STK larımızdan ve yurttaşlarımızdan aldığımız güç ile sürecin takipçisi olmaya devam ediyoruz. Ayrıca sayın valimizden görüşme talebimiz oldu, kendilerinin ilçe kaymakamımızla birlikte en kısa zamanda bizleri (kent konseyini) davet edeceği bilgisi tarafımıza iletildi. İlçemizin kanayan yarası olan İskele sorunun çözümü konusunda doğrudan ya da dolaylı emeği geçen herkese müteşekkir olduğumuzu bildirmek isteriz. Yeni iskele yapılmasına dayalı süreç şimdilik bu aşamada olup kamuoyuna duyurulur” denildi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 467

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

masallah--hastanemize

Maşallah Hastanemize...

18 Kasım 2019 Pazartesi 20:07
sehit-ogretmenler-icin--yuruduler

Şehit Öğretmenler İçin Yürüdüler

17 Kasım 2019 Pazar 23:05
amator-fotograf-sergisi

Amatör Fotoğraf Sergisi

16 Kasım 2019 Cumartesi 21:46
cakil-okulun-maskotu-oldu

Çakıl Okulun Maskotu Oldu.

15 Kasım 2019 Cuma 19:43
hastanede-gercegi-aratmayan-tatbikat

Hastanede gerçeği aratmayan tatbikat..

14 Kasım 2019 Perşembe 19:34

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE