Kendileri Küçük, Yaptıkları İş Büyük.

kendileri-kucuk-yaptiklari-is-buyuk

Engelli çocuklara tekerlekli sandalye almak ve onların umutlarına yardımcı olabilmek için kollarını sıvayan üç kafadar, Eğritaş sahilinde topladıkları kapakları belediye başkanı Mustafa Özacar'a kendileri teslim ettiler.
13 Ağustos 2019 Salı 01:54

ÇANAKKALE 'nin Gelibolu ilçesine yaz tatili için gelen Dikmen ailesinin ikiz kızları Sahra ve Asya Dikmen ile kuzenleri Aylin Özer, yaşları küçük olmasına rağmen büyük bir işe giriştiler.

Her yıl yaz tatili için geldikleri Gelibolu'nun Eğritaş bölgesinde kalan ikizlerden ve bu yıl 1. sınıfa gidecek olan ve aynı zamanda  çevre dostu olan Sahra Dikmen(6) çevresinde gördüğü çöpleri toplayarak başladığı işi, aynız zamanda kapak toplama işinede dönüştürdü.

İkizi olan Asya Dikmen(6) ile kuzeni Aylin Özer'inde(7)bu işe katılmasıyla, sıcağa aldırmadan eğritaş sahilinde ellerinde poşetle hem oyun oynayıp, hem çöplerle birlikte mavi kapakta toplamaya başladılar.

Yaşları küçük ama yaptıkları iş çok büyük olan üç kafadar büyük yürekli küçüklerden Sahra Dikmen, "insanlar yere çöp atıyor. Yerler kirleniyor, bizde bu çöpleri toplarken, kapak toplamaya başladık. Yürüyemiyen insanları görünce üzülüyorum. Kapak toplayıp, onlara sandalye alacağız" dedi.

İkizlerin annesi Rukiye Dikmen, "Sahra çevreci bir kız. Yere çöp atanlara çok kızıyor. Kaldığımız tatil yerinde, bıraksam bütün sahili temizleyecek. Kendisine bizde destek olunca kardeşi ve kuzeniyle kapak toplamayada başladı. Engelli insanları görünce üzülüyor. Onlara yardımcı olmak istiyor. Topladıkları kapakları belediye başkanımıza verdik. Kapak toplamaya devam ediyorlar ve herkesin kapak toplamasını istiyor" dedi.


Küçüklerin topladıkları kapakları alan belediye başkanı Mustafa Özacar, "Sahra ve Asya Dikmen kardeşler ile kuzenleri Aylin Özer isimli yavrularımız, engelli aracı alımına katkı sunmak amacıyla sahilden topladıkları kapakları kurumumuza teslim ettiler. Bu yürekleri büyük ve duyarlı yavrularımızı kutluyorum" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 707

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

okullarda-yangin--tatbikati

OKULLARDA YANGIN TATBİKATI

16 Ekim 2019 Çarşamba 17:16
ogrencilere-dis-bakimi-etkinligi

Öğrencilere Diş Bakımı Etkinliği

15 Ekim 2019 Salı 23:07
sahil-guvenlikten---huzur-operasyonu

Sahil Güvenlikten huzur operasyonu

14 Ekim 2019 Pazartesi 23:26
derbide-bayirkoyspor-galip

Derbi'de Bayırköyspor Galip...

14 Ekim 2019 Pazartesi 22:27

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun