KARACAOVA MÜBADİLLERİ GELİBOLU BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ.

Kimlik ve kültürlerinin eski kuşaklar tarafındanda bilinmesi için bir araya gelen Yunanıstan Karacaova Mübadilleri Gelibolu'ya gelerek, belediye başkanı Mustafa Özacar'ı ziyaret ettiler.
02 Şubat 2013 Cumartesi 11:22

Makedonyalı etno-akustik grup Baklava'nın solisti olarak tüm Balkanlarda ve Avrupa'da sevilen ve tanınan bir sanatçı olan Elena Hristiva'da Karacaovalı Mübadiller ile Gelibolu'ya gelen mübadillerin arasında yer aldı.

Belediye başkanı Özcar ile makamında bir saate yakın bir görüşme yapan Karacaovalı mübadiller adına adına konuşan Hüseyin Aynalı, "kimlik ve kültürlerimizin eski kuşaklar tarafından unutulmaması, yeni kuşaklara ise, tanıtmak ve öğretmek amacıyla kültürlerimize sahip çıkılması yönünde bu gzeileri ve ziyaretleri yapıyoruz. aramızda bu kültürü sesiyle yayan Balkanlarda ve Avrupada çok sevilen bir sanatçı olan Elena Hristova'da bu ziyaretimize katıldı. Gelibolu'da yoğunlukta olan pomak köylerini birlikte gezeceğiz. Bu yönde incelemeleri olacak" dedi.

Belediye başkanı Mustafa Özacar ise, "yapmış olduğunuz bu ziyaretten çok memnun olduğumu söylemek istiyorum. Eski gelenek ve kültürlerin yaşatılması için bizlerde elimizden geleni yapıyoruz. Aranızda böyle değerli bir sanatçının olması bizleri daha da sevindirdi. Sanatçılar kültürlerine daha çok etki eder ve yayılmasını sağlar" dedi.

Belediye başkanına yapılan ziyaretin sonunda, Mübadiller geleneksel çalgıları olan bir Kavalı başkan Özcar'a hediye ettiler.

Haber Kaynağı: Seçim Turşucu - İHA

Haberin etiketleri:

spor


Haber okunma sayısı: 41806

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Acaroğlu Et Kasap