Karaca’dan Yarıyıl Mesajı

karacadan-yariyil-mesaji

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, yarın başlayacak olan 2019-2020 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili için bir mesaj yayınladı.
16 Ocak 2020 Perşembe 20:41

İlçe Millli Eğitim Müdürü Karaca yayınladığı mesajında, hedeflerinin, öğrencilerin her dönem daha başarılı ve iyi eğitimli olmalarına imkan sağlamak olduğunu belirterek; “Büyük bir umut ve heyecanla başladığımız 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılının birinci dönemini 621 Okul Öncesi, 3573 İlköğretim, 2186 Ortaöğretim öğrencisi olmak üzere toplam 6380 öğrencimiz ve 457 öğretmenimizle huzur içinde tamamlamış olmanın sevincini yaşıyoruz. Hedefimiz, öğrencilerimizin her dönem başarılı ve iyi eğitimli olmalarına imkân sağlamak, vatanına, milletine, bayrağına bağlı, ahlaklı, erdemli, yeniliğe açık, çağa ayak uydurabilen, bilimin imkânlarını sonuna kadar kullanan, araştıran ve sorgulayan nesiller yetiştirmektir.  Planlı ve programlı bir şekilde, azim ve gayretle çalışılması elbette başarıyı getirecek ve bu başarılar daha büyük ve güzel hedefler için bize güç ve motivasyon verecektir" dedi ve sözlerini şöyle tamamladı.

"Sevgili öğrencilerimiz; karneleriniz sizin şahsiyetinizin veya zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın neticesidir ve başarılarınızın değerlendirilmesinde sadece bir araçtır.

Değerli velilerimiz; Her karne aslında bir aynadır. Fakat bu aynalardan yansıyan sadece öğrencilerimiz değil, siz değerli velilerimiz ve öğretmenlerimiz de bu çerçevenin içindedir. Başarıyı nasıl sahipleniyorsak, başarısız gördüğümüz durumların sorumluluğunu da üstlenmeli ve öz eleştiri yapma erdemine malik olmalıyız. Gerçek başarı ikisini birleştiren başarıdır. Unutmayalım ki, bugün kötü olan notlar yarın iyi olabilir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan değerli velilerimizin gayretlerinden ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyorum” dedi.
Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 539

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yine-kaza-bu-kez--4-yarali

Yine kaza, bu kez 4 yaralı..

22 Şubat 2020 Cumartesi 01:43
emekli-itfaiye-cavusu--hayatini-kaybetti

Emekli itfaiye cavusu hayatını kaybetti

20 Şubat 2020 Perşembe 11:48
ak-parti-il-baskanindan-ziyaret

Ak Parti İl Başkanından Ziyaret

19 Şubat 2020 Çarşamba 23:17
geliboluda-ekonomik-toplanti

Gelibolu'da Ekonomik Toplantı

19 Şubat 2020 Çarşamba 20:16

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE