İtfaiye Müdürü Alemdar'dan üreticilere uyarı

itfaiye-muduru-alemdardan--ureticilere-uyari

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Belediye İtfaiye Müdürlüğü, son dönemlerde hasat zamanı ve hasadın ardından üretim alanlarında meydana gelen yangınlar konusunda üreticileri dikkatli olmaları yönünde uyardı.
18 Haziran 2019 Salı 09:11

ÇANAKKALE 'nin Gelibolu ilçesindeki  İtfaiye Müdürü Gökhan Alemdar yaz sezonu ve hasat zamanının başlaması nedeniyle üreticieri uyaran bir açıklama yaptı.

İtfaiye Müdürü Alemdar, yaptığı  açıklamada, kimsenin mağdur olmaması için önlemlerin alınması gerektiğini  ve hasat zamanında  gerçekleşen yangınların canlılara zarar verdiğini belirterek şunları söyledi;


"Hasat mevsiminin gelmiş olması nedeniyle çiftçilerimizin hasatlarını yaptıkları sırada yada sonrasında, tarlalarda çok fazla yangın olayı meydana gelmektedir. Bu yangınlar nedeniyle çevreye ve o alanlarda bulunan birçok canlıyada zarar veriliyor. Bazende ana yollara yakın bölgelerde  yoğun duman, yolları kaplayıp trafik kazalarına ve yolların kapanmasına neden olabilmektedir. Zararın en  çocuğuda  hasadı yapılmamış tarlalardaki ürünlere verildiğinden, çiftçilerimiz mahsulünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır" diyen itfaiye müdürü Gökhan Alemdar yangınlarla ilgili açıklamasını ve üretici ile vatandaşları uyaran açıklamalarını şöyle  tamamladı.

"İtfaiye ekiplerimiz bu yangınlara zamanında ve  canla başla müdahale ederek, bu tür  yangınların en az zararla kapatılmasını sağlıyor. Vatandaş ve üreticilerinde bazı ihmalleri sonucu meydana gelen bu yangınlarla mücadele ediyoruz. Ama vatandaş ve üreticilerimizinde bu konuda daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Özellikle anız yakmamalarını ve yangın oluşabilecek yerlerde ateşde yakmamalarını istiyoruz.  Arazi yangınlarıyla ilgili  kimsenin mağdur olmaması için gerekli önlemlerin alınmasını vatandaş ve üreticilerimizdende bekliyoruz. Bu tür durumlarda en kısa zamanda 110'u arayarak yangın ihbarını yapmalılar" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 427

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluya-kapali-yuzme-havuzu-mujdesi

Gelibolu'ya Kapalı Yüzme Havuzu Müjdesi

20 Kasım 2019 Çarşamba 19:22
422-bin-lira-ikramiyesi-geliboluda

422 Bin Lira İkramiyesi Gelibolu'da

20 Kasım 2019 Çarşamba 18:58
masallah--hastanemize

Maşallah Hastanemize...

18 Kasım 2019 Pazartesi 20:07
sehit-ogretmenler-icin--yuruduler

Şehit Öğretmenler İçin Yürüdüler

17 Kasım 2019 Pazar 23:05
amator-fotograf-sergisi

Amatör Fotoğraf Sergisi

16 Kasım 2019 Cumartesi 21:46
cakil-okulun-maskotu-oldu

Çakıl Okulun Maskotu Oldu.

15 Kasım 2019 Cuma 19:43

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE