21 Temmuz 2019 Pazar

İtfaiye Müdürü Alemdar'dan üreticilere uyarı

itfaiye-muduru-alemdardan--ureticilere-uyari

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Belediye İtfaiye Müdürlüğü, son dönemlerde hasat zamanı ve hasadın ardından üretim alanlarında meydana gelen yangınlar konusunda üreticileri dikkatli olmaları yönünde uyardı.
18 Haziran 2019 Salı 09:11

ÇANAKKALE 'nin Gelibolu ilçesindeki  İtfaiye Müdürü Gökhan Alemdar yaz sezonu ve hasat zamanının başlaması nedeniyle üreticieri uyaran bir açıklama yaptı.

İtfaiye Müdürü Alemdar, yaptığı  açıklamada, kimsenin mağdur olmaması için önlemlerin alınması gerektiğini  ve hasat zamanında  gerçekleşen yangınların canlılara zarar verdiğini belirterek şunları söyledi;


"Hasat mevsiminin gelmiş olması nedeniyle çiftçilerimizin hasatlarını yaptıkları sırada yada sonrasında, tarlalarda çok fazla yangın olayı meydana gelmektedir. Bu yangınlar nedeniyle çevreye ve o alanlarda bulunan birçok canlıyada zarar veriliyor. Bazende ana yollara yakın bölgelerde  yoğun duman, yolları kaplayıp trafik kazalarına ve yolların kapanmasına neden olabilmektedir. Zararın en  çocuğuda  hasadı yapılmamış tarlalardaki ürünlere verildiğinden, çiftçilerimiz mahsulünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır" diyen itfaiye müdürü Gökhan Alemdar yangınlarla ilgili açıklamasını ve üretici ile vatandaşları uyaran açıklamalarını şöyle  tamamladı.

"İtfaiye ekiplerimiz bu yangınlara zamanında ve  canla başla müdahale ederek, bu tür  yangınların en az zararla kapatılmasını sağlıyor. Vatandaş ve üreticilerinde bazı ihmalleri sonucu meydana gelen bu yangınlarla mücadele ediyoruz. Ama vatandaş ve üreticilerimizinde bu konuda daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Özellikle anız yakmamalarını ve yangın oluşabilecek yerlerde ateşde yakmamalarını istiyoruz.  Arazi yangınlarıyla ilgili  kimsenin mağdur olmaması için gerekli önlemlerin alınmasını vatandaş ve üreticilerimizdende bekliyoruz. Bu tür durumlarda en kısa zamanda 110'u arayarak yangın ihbarını yapmalılar" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 300

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kaptanin-ailesine-ozacardan-ziyaret

Kaptanın Ailesine Özacar'dan Ziyaret

21 Temmuz 2019 Pazar 00:30
canakkalede-feribotta-korkutan-yangin

Çanakkale'de feribotta korkutan yangın

18 Temmuz 2019 Perşembe 21:39
-kaptan-arsoyun-ailesi-iyi-haber-bekliyor

Kaptan Arsoy'un ailesi iyi haber bekliyor

18 Temmuz 2019 Perşembe 20:56
triatlon-takimi-2-kez-turkiye-sampiyonu

Triatlon takımı 2 Kez Türkiye şampiyonu

18 Temmuz 2019 Perşembe 03:04
ziraat-bankasina-yeni-mudur

Ziraat Bankasına Yeni Müdür

18 Temmuz 2019 Perşembe 02:48

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun