İskenderoğlu, , "Gelibolu'da Batık Turizm Olacak" dedi.

iskenderoglu--geliboluda-batik-turizm-olacak-dedi

Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve aynı zamanda Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu sözcüsü olan Julide İskenderoğlu, Gelibolu İlçe Teşkilatının bayramlaşma törenine katıldı.
06 Haziran 2019 Perşembe 10:52

Gelibolu öğretmenevinde Ak Pati ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve aynı zamanda Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu  sözcüsü olan Julide İskenderoğlu, burada önce partililerle bayramlaştı ve ardından da bir konuşma yaparak, Gelibolu'ya müjdeli haber verdi.


İskenderoğlu Ramazan bayramı dolayısı ile bayramlaşmak için geldiği Gelibolu'da yaptığı konuşmasında, "Ramazanı güzel yaşayan kıymetli hemşerilerimin bayramıda böyle güzel geçsin inşallah. Ramazanı yaşamaya ve yaşatmaya  bu özel topraklarda devam edeceğiz inşallah. Biz neler yaptık diye bir baktığımızda Gelibolu'da güzel bir seçim atlattık. Sonucu istediğimiz gibi değildi ama, Gelibolu'da, doğru adaylarla, doğru bir teşkilatlanma yapısıyla çalışırsak neler yapabileceğimizi gösterdik. Bu ilk adımdı ve bundan sonraki adımda belediyeyi alacağız. 15 Yıldır olmayan, il genelimizi çıkarttık. Bundan sonra köylerimize daha iyi hizmet getireceğiz. Ak Parti belediyeciliğini ve çalışmalarını vatandaşlarımıza göstereceğiz" diyen İskenderoğlu sözlerine şöyle devam etti.


"GELİBOLU'DA BATIK TURİZMİ YAPILACAK"

"Meclisimizde yoğun bir çalışma ve torba yasayla birlikte aslında Çanakkale'ye müjdeyle geldik. Grup başkan vekilimiz Bülent Turan'ın ve benimde içerisinde bulunduğum Turizm Ulaştırma ve İmar Komisyonunda yapılan bir çalışma ile Turizm Teşvik Yasasını çıkardık. Bunun güzel tarafı bütün teşviklerin yanında, Çanakkale'nin, özellikle Gelibolu Yarımadasında biliyorsunuz bizim topraklarımızın üstünde tarih Cumhuriyetimizin ön sözünün yazıldığı ve bizim için çok kıymetli bir tarih ama denizin altında da, 60'dan fazla gömülmüş eserimiz var. Gemilerimiz var. Batık turizmine izin vermiyorduk. Yani dalgıçlar burada dalamıyordu. Ama bu turizm teşvik yasasıyla birlikte gerekli izinler alındığında artık dalış turizminede izin verir  hale geldik. Bunu özellikle Gelibolulu hemşerilerime bir müjde olarak vermek istiyorum. Çünkü bizim özellikle toprağın altı ve denizin altında çok büyük nimetlerimiz var. Özellikle Gelibolu'da, erenlerimiz, evliyalarımız bir yana, Cumhuriyet tarihimiz  aynı zamanda da dalış turizminde de su altı bir müzemiz var.  Dünyada 60 milyon insanın dalış turizmi yaptığını düşünürseniz insanların buraya gelmesi için çok büyük bir vesile ve ülkemize döviz girdisi için çok büyük bir fırsat. Türkiye dalış turizmin sadece % 1'ni misafir edebiliyor. Dalış tırizmine bu kadar uzaktık. Ama bundan sonra, % 30'lara kadar bir turizm hedefimiz var. Yani bundan sonra Gelibolu sadece Türk turistte değil, dalış için gelecek olan yabancı turistlerede ev sahipliği yapacak" dedi.


 "Aakerlik Yasası Çıkacak"

İskenderoğlu konuşmasını şu sözleriyle tamamladı. "Askerlik yasası ile ilgili olarakda, meclisde çalışmalarımız devam ediyor. Ancak genellikle muhalefetle anlaşılamadı. Bu önümüzdeki haftada insallah askerlikle ilgili yasayıda anlaşarak çıkaracağız. Bedelli askerliğin devam haline geldiği isteyenin profesyonel askerlik sistemine geçtiği, askerlik süresinin kısaldığı bir askerlik yasa tasarısı. Daha çok profesyonel askerimizin olacağı ve inşallah  askerlerimizin topraklarımızı koruyacağı, ama her evladın  askerlik yapacağı bir yasa tasarısı olacak. Beyler ayrı bir heyecanla bekliyor ama biz annelerde ayrı bir hevesle bekliyoruz bunu.  Çanakkaledeki  seçim sonuçlarından memnun olduğumuz, kalbimizin kırık olduğu ama, ümidimizin var olduğu bir Gelibolu. Evreşe bizim yüzümüzü yine ak etti. Evreşe'yle yine gurur duyduk. Kıymetli muhtarlarımız, Evreşe belediyemiz her zaman emrinizde. Biz Evreşe belediye başkanımızın emrindeyiz. O da sağolsun, sizlerin emrinde ne zaman, ne ihtiyacınız varsa. Tabii Gelibolu'ya biz çok yatırım yapıyoruz. Gelibolu, Eceabat yolu 1 milyona ihale oldu ve 2020 yılında tamamlanacak bir yol. bugün 47 km'lik yolumuzun 26 km'lik yolu tamamlandı. Bu arada Gelibolu köylerimize 29 bin 500 m2 taş döşemişiz. Biliyorum daha köylerimizin ihtiyacı var. Ben bir anne olarak gençlerimizin spor yapmasını çok önemsiyorum. İnşallah Gelibolumuza önümüzdeki yıl olimpik yüzme havuzumuzu yapacağız. Bu arada, biz iki milletvekilimiz, siz Gelibolulu vatandaşlarımızla 18 Mart 2022'de köprümüzden yürüyerek karşıya geçeceğiz. Köprüyüde yapacağız, iskelemizide, yaparsa, ancak Ak Parti yapar" dedi.

Gelibolu'daki bayramlaşma törenine Evreşe Belde belediye başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak, Gelibolu Ak Parti İlçe başkanı Hakkı Uysal, İl Genel Meclis Üyesi Serhad Sürücü, Ak Parti Çanakkale Kdın Kolları başkanı Gülsüm Üstün, muhtarlar ve parti yönetimi ile vatandaşlar katıldı. 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 444

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

gelibolu-motofest-sona-erdi

Gelibolu Motofest Sona Erdi

16 Eylül 2019 Pazartesi 00:43
57-alay-mustafa-kemal-parki

57. Alay Mustafa Kemal Parkı...

12 Eylül 2019 Perşembe 22:41
emekli-ogretmenler-gunde-bulusuyor

EMEKLİ ÖĞRETMENLER GÜNDE BULUŞUYOR

12 Eylül 2019 Perşembe 22:18
ureticiler-tayfur-barajindan-sulama-istiyor

Üreticiler Tayfur Barajından Sulama İstiyor

12 Eylül 2019 Perşembe 19:12
gelibolu-korusundan-yaza-veda-konseri

Gelibolu Korusundan Yaza Veda Konseri

12 Eylül 2019 Perşembe 01:40
altunaydan-tesekkur

Altunay’dan Teşekkür

11 Eylül 2019 Çarşamba 19:56

ÇOK OKUNANLAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun