21 Temmuz 2019 Pazar

İskele Yapımı ve Onarım İşi Devam

iskele-yapimi-ve--onarim-isi-devam

Bursa Ulaştırma Bölge Müdürlüğünde Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Çanakkale İl Özel İdaresi teknik elemanları, GESTAŞ yetkilileri ve müteahhit firma yetkilileri Ulaştırma Bölge Müdürü Yusuf Taşkan ile iskele toplantısı yaptı
23 Mart 2019 Cumartesi 11:32

ÇANAKKALE'nin Gelibolu iskelesinde onarım ve aynı zamanda uzatma işlem çalışmaları başladı.

Bu çalışmalar kapsamında Gelibolu kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Çanakkale İl Özel İdaresi teknik elemanları, Gestaş yetkilileri ve müteahhit firma yetkilileri Ulaştırma Bölge Müdürü  Yusuf Taşkan ile Bursa müdürlük binasında iskele konusunda toplantı gerçekleştirildi.

Gelibolu Feribot İskelesi İnşaatı işi Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından başlatıldı ve  halen feribot iskelesi terminallerinin yapılacağı alanda deniz taraması temizleme çalışmaları devam ediyor. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra iş projesine uygun olarak anroşman taşlarıyla dolgu, kazık çakılması  ve betonlama çalışmalarıyla devam edecek. İşin 18 ay içinde tamamlanması planlanmış durumda


Diğer taraftan halen Gelibolu - Çardak Motorlarının kullandığı iskele bölümünde de iskelenin onarımı ve rampanın yenilenmesi için de Valilik Özel İdaresi ve Kaymakamlık Hizmet Götürme Birliği tarafından da çalışmalar başlatıldı. Önümüzdeki günlerde Çelik kalıplarla Suiçi beton dökülmesi işleri yapılarak mevcut Motor yanaşma iskelesi modern hale getirelecek.

Gelibolu kaymakamı Hakan Kılınçkaya Bursa Bölge Müdürlüğünde yapılan toplantı sonucunda, "Gelibolu İskelesi onarım çalışmalarının 90 gün içerisinde bitirilmesinin hedeflenerek, Haziran ayı içerisinde halkımızın hizmetine sunulmasının planlanlandığını belirtmiştir."

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1237

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kaptanin-ailesine-ozacardan-ziyaret

Kaptanın Ailesine Özacar'dan Ziyaret

21 Temmuz 2019 Pazar 00:30
canakkalede-feribotta-korkutan-yangin

Çanakkale'de feribotta korkutan yangın

18 Temmuz 2019 Perşembe 21:39
-kaptan-arsoyun-ailesi-iyi-haber-bekliyor

Kaptan Arsoy'un ailesi iyi haber bekliyor

18 Temmuz 2019 Perşembe 20:56
triatlon-takimi-2-kez-turkiye-sampiyonu

Triatlon takımı 2 Kez Türkiye şampiyonu

18 Temmuz 2019 Perşembe 03:04
ziraat-bankasina-yeni-mudur

Ziraat Bankasına Yeni Müdür

18 Temmuz 2019 Perşembe 02:48

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun