İskele Yapımı ve Onarım İşi Devam

iskele-yapimi-ve--onarim-isi-devam

Bursa Ulaştırma Bölge Müdürlüğünde Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Çanakkale İl Özel İdaresi teknik elemanları, GESTAŞ yetkilileri ve müteahhit firma yetkilileri Ulaştırma Bölge Müdürü Yusuf Taşkan ile iskele toplantısı yaptı
23 Mart 2019 Cumartesi 11:32

ÇANAKKALE'nin Gelibolu iskelesinde onarım ve aynı zamanda uzatma işlem çalışmaları başladı.

Bu çalışmalar kapsamında Gelibolu kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Çanakkale İl Özel İdaresi teknik elemanları, Gestaş yetkilileri ve müteahhit firma yetkilileri Ulaştırma Bölge Müdürü  Yusuf Taşkan ile Bursa müdürlük binasında iskele konusunda toplantı gerçekleştirildi.

Gelibolu Feribot İskelesi İnşaatı işi Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından başlatıldı ve  halen feribot iskelesi terminallerinin yapılacağı alanda deniz taraması temizleme çalışmaları devam ediyor. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra iş projesine uygun olarak anroşman taşlarıyla dolgu, kazık çakılması  ve betonlama çalışmalarıyla devam edecek. İşin 18 ay içinde tamamlanması planlanmış durumda


Diğer taraftan halen Gelibolu - Çardak Motorlarının kullandığı iskele bölümünde de iskelenin onarımı ve rampanın yenilenmesi için de Valilik Özel İdaresi ve Kaymakamlık Hizmet Götürme Birliği tarafından da çalışmalar başlatıldı. Önümüzdeki günlerde Çelik kalıplarla Suiçi beton dökülmesi işleri yapılarak mevcut Motor yanaşma iskelesi modern hale getirelecek.

Gelibolu kaymakamı Hakan Kılınçkaya Bursa Bölge Müdürlüğünde yapılan toplantı sonucunda, "Gelibolu İskelesi onarım çalışmalarının 90 gün içerisinde bitirilmesinin hedeflenerek, Haziran ayı içerisinde halkımızın hizmetine sunulmasının planlanlandığını belirtmiştir."

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1406

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluya-kapali-yuzme-havuzu-mujdesi

Gelibolu'ya Kapalı Yüzme Havuzu Müjdesi

20 Kasım 2019 Çarşamba 19:22
422-bin-lira-ikramiyesi-geliboluda

422 Bin Lira İkramiyesi Gelibolu'da

20 Kasım 2019 Çarşamba 18:58
masallah--hastanemize

Maşallah Hastanemize...

18 Kasım 2019 Pazartesi 20:07
sehit-ogretmenler-icin--yuruduler

Şehit Öğretmenler İçin Yürüdüler

17 Kasım 2019 Pazar 23:05
amator-fotograf-sergisi

Amatör Fotoğraf Sergisi

16 Kasım 2019 Cumartesi 21:46
cakil-okulun-maskotu-oldu

Çakıl Okulun Maskotu Oldu.

15 Kasım 2019 Cuma 19:43

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE