Hastanede gerçeği aratmayan tatbikat..

hastanede-gercegi-aratmayan-tatbikat

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Şehit Koray Onay Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen tatbikat gerçeği aratmadı
14 Kasım 2019 Perşembe 19:34

Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesinde itfaiye, sağlık ve  polis  ekiplerinin katılımıyla deprem ve kurtarma   tatbikatı gerçekleştirildi. Hastane yönetimi  personeline yonelik yapılan tatbikatta  deprem alarmı verildi. 


Personelin hastalari dısarı çıkarması sonrası, itfaiye ve polis ekipleri ile 112  saglik ekiplerine haber verilmesiyle, siren sesleriyle birlikte yetkililer hastaneye ulaştı. . Senaryo gereği yaşanan deprem sonrası yaralıların dışarıya taşınması  polis, itfaiye ve ambulansları gören ve tatbikattan habersiz olan vatandaşlar mrrak ve korku yaşadılar. 

Bu esnada hastanenin bir bölümünde de yangın başladı. İtfaiye ekipleri de yangına müdahale ederek alevleri söndürmeye çalıştı. Kanlar içerisinde kalan yaralılar, sedyelerle hastaneden çıkartılarak ambulanslarla başka hastanelere taşındı.

Tatbikattan haberi olmayan vatandaşlar ise, bir anda çalmaya başlayan sirenler, hastane bahçesine gelen ambulans ve itfaiye araçları karşısında tatbikatı korku dolu gözlerle izledi. Yapılanın tatbikat olduğunu öğrenen vatandaşlar derin bir nefes aldı. Polisin güvenlik tedbiri aldığı tatbikat başarıyla tamamlandı.


Gerçeğe yakın bir tatbikatı başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirten Hastane Başhekimi Burak Demirca "Daha önce planlanmış bir şekilde sivil savunma birimi önderliğinde, İl Sağlık Müdürlüğü izni dâhilinde   hastanemizde daha önce oluşturduğumuz kurtarma ekibiyle beraber tatbikatımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Çok şükür bir sıkıntı yaşanmadı. Güzel bir şekilde tatbikat sona erdi" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 799

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluda-aniz-yangini

Gelibolu'da Anız Yangını

10 Ağustos 2020 Pazartesi 18:42
mevlevihanede-sema--toreni

MEVLEVİHANEDE SEMA TÖRENİ

10 Ağustos 2020 Pazartesi 00:41
gelibolu-yine-yandi

Gelibolu Yine Yandı

09 Ağustos 2020 Pazar 21:11
cevreyi-kirletenlere-tepki

Çevreyi Kirletenlere Tepki

07 Ağustos 2020 Cuma 00:51
164-yillik-deniz-fenerini-belediye-kiralandi

164 Yıllık Deniz Fenerini Belediye Kiralandı

06 Ağustos 2020 Perşembe 23:15