Halk Eğitim Kursiyerlerinden Yıl Sonu Sergisi

halk-egitim-kursiyerlerinden-yil-sonu-sergisi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslarda eğitim gören 417 kursiyerin el emeği, göz nuru işlemeleri sergilendi.
10 Haziran 2019 Pazartesi 22:28

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesindeki, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslarda 11 öğretici ile eğitim gören 280 kursiyerin el emeği, göz nuru işlemeleri sergilendi.


Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerin 2018-2019 eğitim ve  öğretim yılındaki, 9 aylık el emeği göz nuru ürünleri, düzenlenen sergilerde vatandaşın beğenisine sunulurken, serginin açılışı ilçe
Kaymakamı Hakan Çakıroğlu, Belediye başkanı Mustafa Özacar, tarafından gerçekleştirildi.

Halk Eğitim Merkezi binasında açılışları yapılan nakış  kurslarındaki 5 öğreticinin  134 kursiyer ile  yıl boyunca yaptıkları el nakışları, giyim kurslarında ise  sergilenen 6 öğretici 146 kursiyerin ürünleri ile  kağıt rölyef, kara kalem çalışmaları, yağlı boya, boncuk çalışmaları, ahşap ve takı çalışmalarında 6 öğretici ve 137 kursiyerin ürünleri  sergiye gelenler tarafından büyük beğeni topladı. 

Sergi açılışında konuşan Gelibolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kamil Çürüksulu; “Halk Eğitim Merkezi olarak yıl boyunca açmış olduğumuz kurslarımız tabiki bu kadar değil. Ama diğer kurslarımız bilgiye dayalı öğretici ve meslek kazandırıcı kurslarımız da var. Açtığımız diğer kurslardan bazıları kalorifer, İngilizce, emlak danışmanlığı gibi kurslardır. Burada el emeği ve göz nuru olarak bayan kursiyerlerimizin çalışmalarını sergiledik” dedi.

Yıl sonu sergi açılışına; Kaymakam Hakan Kılınçkaya, Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, İlçe Jandarma Komutanı Cem Gökdemir, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve kursiyerler katıldı.  

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 760

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

cinayetten-aranan-kisi-geliboluda-yakalandi

Cinayetten aranan kişi Geliboluda yakalandı

08 Temmuz 2020 Çarşamba 22:48
kayip-kiz-cocugu-bulundu

Kayıp Kız Çocuğu Bulundu

08 Temmuz 2020 Çarşamba 15:01
soyuaktan-iscilerine--rekor-zam

Soyuak'tan İşçilerine Rekor Zam

07 Temmuz 2020 Salı 23:09
geliboluda-yine-yangin

Gelibolu'da yine yangın

07 Temmuz 2020 Salı 20:18
gelibolu-yaniyor

Gelibolu Yanıyor

07 Temmuz 2020 Salı 02:11
geliboluda-av-kopekleri-asilandi

Gelibolu'da Av köpekleri aşılandı

06 Temmuz 2020 Pazartesi 06:25

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE