21 Temmuz 2019 Pazar

Görme Engellilere El Emeği Oyuncak..

gorme-engellilere-el-emegi-oyuncak

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Gelibolu Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğretmen ve öğrencileri toplum hizmeti kapsamında yaptıkları el emeği "gören sayılar" adlı oyuncakların yeni öğretim yılında kullanılmak üzere Yahya Çavuş Görme Engelliler okuluna teslim etti.
18 Haziran 2019 Salı 10:16

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesindeki, Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin, öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılan el emeği oyuncaklar Yahya Çavuş Görme Engelliler okuluna teslim etti.Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin toplum hizmeti kapsamında 13 adet olarak yaptıkları "gören sayılar" el emeği oyuncaklar, dokunarak istenilen sayıyı oluşturuyor ve öğrencilerin kolaylıkla takıp çıkarılacak şekilde olması memnunluk yarattı.
Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü İlker Can, “Gören Sayılar” el emeği oyuncaklar  ile ilgili verdiği bilgide,  “Okulumuz sosyal dayanışma, yardımlaşma, çocuk esirgeme kulübü ve mobilya ve iç mekan tasarımı bölümü öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı “Gören Sayılar” adını verdiğimiz, el emeği oyuncakları Yahya Çavuş Görme Engelliler okuluna teslim ettik. Kulüp danışman öğretmenimiz Nilgün Kıvrak Özdemir’e, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alan şefimiz Nadir Kılıç’a, bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Bu arada Yahya Çavuş Görme Engelliler okulu müdür yardımcısı Şehriban Ürün Arslan  "bu güzel düşüncelerinden dolayı Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz. Güzel farkındalık yaratan bir çalışma yapmışlar. Gelecek eğitim yılında öğrencilerimiz bu gören sayılar adlı oyuncaklardan yararlanacaklar "dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 432

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kaptanin-ailesine-ozacardan-ziyaret

Kaptanın Ailesine Özacar'dan Ziyaret

21 Temmuz 2019 Pazar 00:30
canakkalede-feribotta-korkutan-yangin

Çanakkale'de feribotta korkutan yangın

18 Temmuz 2019 Perşembe 21:39
-kaptan-arsoyun-ailesi-iyi-haber-bekliyor

Kaptan Arsoy'un ailesi iyi haber bekliyor

18 Temmuz 2019 Perşembe 20:56
triatlon-takimi-2-kez-turkiye-sampiyonu

Triatlon takımı 2 Kez Türkiye şampiyonu

18 Temmuz 2019 Perşembe 03:04
ziraat-bankasina-yeni-mudur

Ziraat Bankasına Yeni Müdür

18 Temmuz 2019 Perşembe 02:48

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun