24 Mayıs 2019 Cuma

"Gökyüzünden Türkiye Manzaraları" Sergisi Açıldı

gokyuzunden-turkiye-manzaralari-sergisi-acildi

Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıl Dönümü Etkinlikleri Kapsamında Gelibolu Türk Hava Kurumu Tarafından Organizasyonu Yapılan ve belediye başkanı Mustafa Özacar ile konuklar tarafından açılışı yapılan "Gökyüzünden Türkiye Manzaraları" Sergisi 16 Mart'ta Kadar Açık Kalacak
12 Mart 2019 Salı 16:07

ÇANAKKALE 'nin Gelibolu ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gelibolu'da "Gökyüzünden Türkiye Manzaraları" Sergisi Açıldı.

Organizasyonunu Türk Hava Kurumu Gelibolu Şubesi  tarafından yapılan sergi, Atatürk Kültür Merkezinde fotoğraf severlerle buluşturuldu.


Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden çekilen ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı fotoğraf sergisinin açılışı belediye başkanı Mustafa Özacar tarafından gerçekleştirildi.

Sergide, THK yamaç paraşütü pilotu Orhan Özgülbaş'ın Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde motorlu yamaç paraşütünden çektiği fotoğrafları yer aldı.

Sergigde konuşan THK Yamaç paraşüt Pilotu  Orhan Özgülbaş “  Havacı bir gençlik yetiştirmek, göklerin engin maviliklerini hedefleyen bireylere sahip olabilmek amacıyla yürüttüğümüz çalışmaların birini daha sizlerle paylaşıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Bu kapsamda düzenlenen “Gökyüzünden Türkiye Manzaraları” adlı fotoğraf sergisi; binlerce kilometre yolun, saatler süren uçuşların, uzun ve yorucu çekimlerin sonucunda oluştu ve çalışmalar halen sürmekte. Bu değerli çalışmada görev alan arkadaşlarımız özel bir araçla dağlar, tepeler aşıyor, tarih kokan eski sokaklardan geçiyor, insanlarla buluşuyor, duygularını paylaşıyor ve her döndükleri yolculuğun sonunda güzel yurdumuzun tarihi, doğal ve turistik güzelliklerini sunmak için çabalıyor. Böylece Türkiye’nin birbirinden güzel illeri, ilçeleri, kasabaları, köyleri binlerce fotoğraf karesinden tekrar tekrar can buluyor. Bu proje 81 ile ulaşıncaya kadar devam edecek ve yeni fotoğraflar, Türkiye genelinde bölgesel olarak açılacak sergilerde halkımızla buluşacak . Bizler böylesine güzel bir projeyle sizlerin karşısına çıkmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyor, sergimize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyoruz.” Dedi.


Türk Hava Kurumunun Yamaç paraşüt pilotu olan Özgülbaş'ın çektiği 10 bin fotoğraf arasından seçilen ve  179 fotoğrafdan oluşan  "Gökyüzünden Türkiye Manzaraları sergisi" Gelibolu Atatürk Kültür Merkezinde 16 Mart Cuma gününe  kadar açık kalacak.

“Gökyüzünden Türkiye Manzaraları” adlı fotoğraf sergisine  Belediye Başkanı Mustafa  Özacar, İl Genel Meclis Üyeleri , parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katılırken, THK Gelibolu Şube başkanı Dilek Gökalp, babsının rahatsızlığı nedeniyle katılamadı.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 502

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
CESA