GOALBALL TURNUVASI SONA ERDİ

goalball-turnuvasi-sona-erdi

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Perihan Dündar tarafından hazırlanan “Gören Ellerim” projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilerin katıldığı Goalball Turnuvası sona erdi
13 Nisan 2019 Cumartesi 19:41

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde ilk kez düzenlenen  'Gören Ellerim' proje kapsamında öğretmen ve öğrencilerin katıldığı Goalball turnuvası sona erdi.
Projenin mimarları olan  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Proje Koordinatörü Perihan Dündar, Fen Lisesi Müdür Yardımcısı ve beden eğitimi hocası Çağatay Sekban ile  Neyire Erden Anaokulu Müdürü Selim Dündarın organizasyonluğunda gerçekleşen turnuva final maçlarıyla sona erdi.

Turnuvada Ortaokullarda  birinci Namık Kemal Ortaokulu, 2. Bolayır Şehit Nuriye Ak Ortaokulu ve   3'cu de, Hakimiyet-i Milliye Ortaokulu oldu.Liselerde Gelibolu Fen Lisesi 1., 2. Atatürk Mesleki Teknik Anadolu Lise ve 3.'de Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi oldu. Bayan Öğretmenlerde 1. Neyire Erden Anaokulu, 2. Gelibolu Fen Lisesi ve 3.'cu de, Atatürk Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olurken, Erkek Öğretmenlerde ise, birinci  75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, 2 Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve 3.'cu de, Atatürk Mesleki Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi spor salonunda düzenlenen ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra turnuvada kategorilere göre yarışan gruplara ödüllerini  Belediye başkan yardımcısı Selçuk Bartan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Can ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emre Özdemir takdim etti.

Tören sonrası amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz özellikle ilçemizde bulunan Yahya Çavuş Görme Engelliler İlk-Orta Okulumuza dikkat çekmek, Engelli bireylerimizin farkına vardırmak, empati kurdurmak. Birey için en değerli kalıcı anlama yolunun yaparak, yaşayarak öğrenme olması ve engellerin geleceği mimarı olan gençler ve öğretmenleri tarafından yapılan faaliyetlerle fark edilip aşılabileceği konusunda farkındalık yaratmak, engelli bireylerimizin toplumda neler başarabileceğini, diğer bireylerin yaptığı tüm faaliyetleri yapabileceklerini en önemlisi diğerlerinden farklı olmadıklarım sadece daha özel olduklarını tüm topluma göstermektir. Öğrencilerin sosyal işlerle özgüvenini artırmak, tüm kesimlerde farkındalık ve bilinçlendirme yaratmak, özgür, yaratıcı-üretici toplumlar üretilmeli amaçlarıyla bu proje uygulandı” dedi.
 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Çanakkale, Gelibolu, Goalball, Gören Eller,


Haber okunma sayısı: 222

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kaptanin-ailesine-ozacardan-ziyaret

Kaptanın Ailesine Özacar'dan Ziyaret

21 Temmuz 2019 Pazar 00:30
canakkalede-feribotta-korkutan-yangin

Çanakkale'de feribotta korkutan yangın

18 Temmuz 2019 Perşembe 21:39
-kaptan-arsoyun-ailesi-iyi-haber-bekliyor

Kaptan Arsoy'un ailesi iyi haber bekliyor

18 Temmuz 2019 Perşembe 20:56
triatlon-takimi-2-kez-turkiye-sampiyonu

Triatlon takımı 2 Kez Türkiye şampiyonu

18 Temmuz 2019 Perşembe 03:04
ziraat-bankasina-yeni-mudur

Ziraat Bankasına Yeni Müdür

18 Temmuz 2019 Perşembe 02:48
SELCİ ve ferudun