GMKA ve TANAP Projeleri Açılış Programı Yapıldı

gmka-ve-tanap-projeleri-acilis-programi-yapildi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki, Gelibolu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Güney Marmara Kalkınma Ajansı’ndan (GMKA) mesleki eğitimin geliştirilmesi programı kapsamında “Stem Yaklaşımının Mesleki Eğitime Entegrasyonu” ve Trans-Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) tarafından “Hayat Dolu Okul” projelerinin açılış ve tanıtım programı gerçekleştirildi.
11 Haziran 2019 Salı 14:56

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesindeki Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından  gerçekleştirilen GMKA ve TANAP projelerinin açılış ve tanıtım programı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. 

Ardından, okul müdürü Mesut Kaya projelerin neler olduğunu ve projelerden alınan hibeler kapsamında okulda yapılan çalışmaları anlatarak tanıttı.

Okulun konferans salonunda gerçekleşen tanıtım programında projeleri anlatan Okul Müdürü Kaya; “Yazmış olduğumuz, STEM Yaklaşımının Mesleki Eğitime Entegrasyonu isimli projemiz Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından mali destek almaya hak kazandı. 298.000 TL bütçeli projemiz kapsamında eskimiş olan bilgisayar laboratuvarlarımıza Robotik, Kodlama ve Sunum sınıfları kurduk. Kurduğumuz bu sınıflarda alan öğrencilerimiz ve alanı bilişim teknolojileri olan ve bu yönde eğitim gören özel eğitim öğrencilerimiz kodlama eğitimi almakta, robotik tasarımlar yapmakta ve tasarımlarını sunum sınıflarında sunabilmektedir. Çocuk Gelişimi Atölyesi olarak kullanılan alanlara da tasarım beceri atölyeleri kurarak, öğrencilerimizin el becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak istedik. Bunun yanına da aynı proje ile fen laboratuvarı kurarak, okulumuzun ihtiyacı olan fen laboratuvarını kurmuş olduk. Bakanlığımızın da aynı şekilde okullara tasarım beceri atölyeleri ve kodlama sınıfları kurma planını açıklaması, yaptığımız bu projenin isabetli bir proje olduğunu teyit etmiş oldu" dedi.


Okul müdürü Kaya konuşmasını şöyle tamamladı. "Trans-Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Azerbaycan doğal gazını Türkiye ve Avrupa'ya taşıyacak bir doğal gaz boru hattı projesidir. Bu projenin desteklediği Doğrudan Hibe Fonlama Mekanizması kapsamında 23 Ağustos 2017 tarihinde başvuru süreci tamamlanan II. Hibe Çağrısı'na (Batı Çağrısı) okulumuz Hayat Dolu Okul kısaca HAYDOP isimli proje ile başvuru yapmış ve kabul edilmiştir. 196.744 TL olan proje bütçemiz ile okulumuza pek çok sosyal alan kazandırdık. Bu proje sayesinde yemekhanenin taban taşlarını değiştirdik, duvarlarını boyadık ve pencerelerine perde taktık. Okul kantinimizde zemin taşlarını değiştirdik ve televizyon aldık. Bahçeye kamelyalar yaptırdık, koridorlara oturma alanları ve zeka oyun alanları kurduk. Haya dolu okul projemize aldığımız destek ile birlikte 74 kişilik bir konferans salonu okulumuza kazandırdık. Okulumuz spor salonunda hayat dolu okul projemizle birlikte eski pvc kaplaması söküldü, altına izolasyon yapılarak epoksi kaplama ile tekrar kaplandı ve duvarları boyanarak öğrenciler için daha uygun hale getirildi” dedi.

Okul Müdürü Kaya’nın tanıtım konuşmasının ardından proje kapsamında okulda düzenlenen alanlar gezildi ve yemekhaneden yiyecek içecek hizmetleri alan öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı ikramla program son buldu.  Programa Kaymakam Hakan Kılınçkaya, Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, İlçe Jandarma Komutanı Cem Gökdemir,  okul müdürleri katıldı.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 826

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

cinayetten-aranan-kisi-geliboluda-yakalandi

Cinayetten aranan kişi Geliboluda yakalandı

08 Temmuz 2020 Çarşamba 22:48
kayip-kiz-cocugu-bulundu

Kayıp Kız Çocuğu Bulundu

08 Temmuz 2020 Çarşamba 15:01
soyuaktan-iscilerine--rekor-zam

Soyuak'tan İşçilerine Rekor Zam

07 Temmuz 2020 Salı 23:09
geliboluda-yine-yangin

Gelibolu'da yine yangın

07 Temmuz 2020 Salı 20:18
gelibolu-yaniyor

Gelibolu Yanıyor

07 Temmuz 2020 Salı 02:11
geliboluda-av-kopekleri-asilandi

Gelibolu'da Av köpekleri aşılandı

06 Temmuz 2020 Pazartesi 06:25

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE