Gelibolu'nun Arkeolojik Yüzü, Gün Yüzüne Çıkıyor

gelibolunun-arkeolojik-yuzu--gun-yuzune-cikiyor

Çanakkale'nin en çok tarihsel özelliği olan ilçelerinden biri olan Gelibolu ve Yarımada bölgesinde, başlatılan yüzeysel arkeolojik çalışmalarda son aşamaya gelindi.
01 Eylül 2019 Pazar 19:37

Mimar Sinan Üniversitesi öncülüğünde 2013 yılından beri sürdürdükleri arkeolojik yüzey araştırmaları bugün Prof. Dr. Zeynep Kocel Erdem ile Gelibolununsesi.com Haber sitesi olarak bir görüşme gerçekleştirdik.

Gelibolu Yarımadası ve ilçenin çeşitli bölgelerinde sürdürülen yüzeysel arkeolojik çalışmaları ile Gelibolu'nun yeni bir yüzü meydana çıkacak. Gelibolulu Prof. Dr. Zeynep Kocel Erdem ve doktora öğrencisi Arda Bülbül ile 7 ekip tarafından sürdürülen çalışmalar noktalanma aşamasına geldi.

Yapılan bu çalışmalar hakkında bize kısa bilgiler veren Prof Dr. Zeynep Kocel Erdem, sürdürülen bu çalışmaların sonuçlarını ve buldukları arkeolojik değerleri, "hemşerilerim ile Kasım ayı içerisinde sizinde katkılarınız ile bir sunumla paylaşmak istiyorum" diyerek bu sözü verdi.

Bu görüşmeler sırasında bizimle birlikte olan Gelibolu Dernek başkanı emekli kurmay albay Süleyman Taş'da bu gelişen olay üzerine, "bende bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 817

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Arkeolojik Araştırmalar

    Misafir 05 Eylül 2019 10:19 Arkeolojik araştırmalar son aşamaya gelindi derken ne boyutta ve neler yapıldı..sonuçları nedir?..

DİĞER HABERLER

masallah--hastanemize

Maşallah Hastanemize...

18 Kasım 2019 Pazartesi 20:07
sehit-ogretmenler-icin--yuruduler

Şehit Öğretmenler İçin Yürüdüler

17 Kasım 2019 Pazar 23:05
amator-fotograf-sergisi

Amatör Fotoğraf Sergisi

16 Kasım 2019 Cumartesi 21:46
cakil-okulun-maskotu-oldu

Çakıl Okulun Maskotu Oldu.

15 Kasım 2019 Cuma 19:43
hastanede-gercegi-aratmayan-tatbikat

Hastanede gerçeği aratmayan tatbikat..

14 Kasım 2019 Perşembe 19:34

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE