Gelibolu'nun Arkeolojik Yüzü, Gün Yüzüne Çıkıyor

gelibolunun-arkeolojik-yuzu--gun-yuzune-cikiyor

Çanakkale'nin en çok tarihsel özelliği olan ilçelerinden biri olan Gelibolu ve Yarımada bölgesinde, başlatılan yüzeysel arkeolojik çalışmalarda son aşamaya gelindi.
01 Eylül 2019 Pazar 19:37

Mimar Sinan Üniversitesi öncülüğünde 2013 yılından beri sürdürdükleri arkeolojik yüzey araştırmaları bugün Prof. Dr. Zeynep Kocel Erdem ile Gelibolununsesi.com Haber sitesi olarak bir görüşme gerçekleştirdik.

Gelibolu Yarımadası ve ilçenin çeşitli bölgelerinde sürdürülen yüzeysel arkeolojik çalışmaları ile Gelibolu'nun yeni bir yüzü meydana çıkacak. Gelibolulu Prof. Dr. Zeynep Kocel Erdem ve doktora öğrencisi Arda Bülbül ile 7 ekip tarafından sürdürülen çalışmalar noktalanma aşamasına geldi.

Yapılan bu çalışmalar hakkında bize kısa bilgiler veren Prof Dr. Zeynep Kocel Erdem, sürdürülen bu çalışmaların sonuçlarını ve buldukları arkeolojik değerleri, "hemşerilerim ile Kasım ayı içerisinde sizinde katkılarınız ile bir sunumla paylaşmak istiyorum" diyerek bu sözü verdi.

Bu görüşmeler sırasında bizimle birlikte olan Gelibolu Dernek başkanı emekli kurmay albay Süleyman Taş'da bu gelişen olay üzerine, "bende bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1425

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Arkeolojik Araştırmalar

    Misafir 05 Eylül 2019 10:19 Arkeolojik araştırmalar son aşamaya gelindi derken ne boyutta ve neler yapıldı..sonuçları nedir?..

DİĞER HABERLER

komsu-pazarcilar-geliyor

Komşu Pazarcılar Geliyor

04 Ağustos 2020 Salı 22:20
ozacardan-bayram-mesaji

Özacar'dan Bayram mesajı

31 Temmuz 2020 Cuma 10:50
kral-balikciliktan-bayram-mesaji

Kral Balıkçılıktan Bayram Mesajı

29 Temmuz 2020 Çarşamba 23:46
altunaydan-bayam-mesaji

Altunay'dan Bayam Mesajı

29 Temmuz 2020 Çarşamba 23:28
baskan-soyuaktan-bayram-mesaji

Başkan Soyuak'tan bayram mesajı

29 Temmuz 2020 Çarşamba 23:08