19 Mart 2019 Salı

Gelibolu'daki Okullarda Yangın Tatbikatı

geliboludaki--okullarda-yangin-tatbikati

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde Sivil Savunma Haftası nedeniyle okullarda itfaiye müdürlüğü tarafından yangın tatbikatları gerçekleştirildi.
01 Mart 2019 Cuma 16:28

 İlçedeki tatbikatların ilki Gelibolu Anadolu  İmam Hatip lisesi ile Gelibolu Fen lisesinin ortak binalarında gerçekleştirildi. Yangın alarmının verilmesinin ardından öğrenciler okulu boşaltırken, Gelibolu belediyesinin itfaiye aracıda  yangın tatbikatının olduğu okula geldi ve ilk olarak yangına müdahale etti.Daha sonra ise, tatbikat gereği okulun ikinci katında mahsur kalan bir öğrenciye itfaite aracının merdiveni uzatılarak kurtarıldı ve yere indirilerek, sağlık görevlileri tarafından müdahalesi yapıldı. Bunun ardından öğrencilere yangın sırasında neler yapılması gerektiği itfaiye görevlileri tarafından anlatıldı.

Aynı tatbikat bu kez Orgeneral Eşref Bitlis İlkokulunda, bu kez yangın nedeniyle çıkan dumanlar arasında kalan öğrenci, itfaiye aracının uzatılan merdiveniyle kurtarılırken, öğrenciler tarafından alkışlandı. 

Orgeneral Eşref Bitlis İlkokul müdürü Mehmet Biber, " okulumuzda gerçekleştirilen , tatbikatta olası bir yangında neler yapılması gerektiğini uygulamalı olarak öğrencilerimize göstermek istedik. İtfaiye ekiplerimizde bu konuda bize gerekli bilgileri gösterdiler" dedi.

İtfaiye Müdürü Gökhan Alemdar, "Sivil Savunma Haftası kapsamında, okullarda yangın ve kurtarma tatbikatları yapılıyor. Tatbikatta olsa gayet ciddiye alınacak bir iş olduğundan öğrencilereide bu konuda uyarıyoruz ve bu konularda bilgilendiriyoruz" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Gelibolu, okullarda, tatbikat, yangın, itfaiye


Haber okunma sayısı: 307

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluda-18-mart-torenleri

Gelibolu'da 18 Mart Törenleri

18 Mart 2019 Pazartesi 11:04
57nci-alay-geliboluda

57'nci Alay Gelibolu'da..

18 Mart 2019 Pazartesi 09:07
baskan-ozacarin-18-mart-mesaji

Başkan Özacar'ın 18 Mart Mesajı

18 Mart 2019 Pazartesi 08:57
-57nci-alay-korteji--evresede

57'nci Alay' Korteji Evreşe'de..

16 Mart 2019 Cumartesi 22:18

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
serhad sürücü