Gelibolu'da Ziynet Sali Rüzgarı Esti

geliboluda-ziynet-sali-ruzgari-esti

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramının 77. Yılı kutlamaları sabah başlayan tören, akşam üstü açılış ve gecede Ziynet Sali konseriyle sona erdi.
31 Ağustos 2019 Cumartesi 12:39

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramının 77. Yılı kutlamaları sabah başlayan törenlerin ardından, akşam üstü yapılan çocuk parkı açılışları ve Zafer konseriyle son buldu.

Akşam üstü yapılan Şehit Koray Onay ve Gazeteci Süleyman Tokgöz parklarının açılışlarının  ardından Zafer konseri önce 2. Kolordu komutanlığı bölge bandosunun konseri ile başladı. 

Daha sonra, Uğur - Kadir Akpınar kardeşlerin müzik ziyafetiyle devam eden Zafer gecesinde, yine rock müzigin genç yetenekleri olan Gelibolulu Mertcan ve  Berkcan kardeşlerin konseriyle devam etti.

Genç kardeşlerin hareketli müzikleriyle çoşan gençler, Ziynet Salı'nin sahneye çıkışıyla birlikte adeta büyük bir çoşku yaşandı. Sahnede muhteşem bir performans sergileyen Türk Pop müziğinin güçlü sesi Ziynet Sali sahnede kaldığı 3 saat boyunca 6 bin kişiye neşeli dakikalar yaşattı. 

Bu arada Ziynet Sali, bataristi Erhan Seçkin'in doğum gününü unutmayarak, sahnede kutladılar ve solo yaptırdı. Hayranlarının isteklerinide sahnede okuyan Ziynet Sali, sahneye çıkardığı çocuklarla birlikte hem oynadı, hem şarkı söyledi.

Bu arada konserini son bölümünde sanatçının yanına çıkan Gelibolu belediye başkanı Mustafa Özacar yaptığı konuşmasında, "bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Bu ülke sizlerin ellerinde şekillenecek. Geçmişini bilmeyen, gelecekte var olamaz. Mutlaka geçmişinizi öğrenin ve asla  unutmayın" diyen belediye başkanı Özacar sözlerini şöyle tamamladı.

"bize bu güzel ülkeyi hediye eden başta, Gazi Mustafa Kemal, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve siah arkadaşlarına saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz"  dedi.

Konuşmadan sonra gecenin anısına, Türk popunun güçlü sesi Ziynet Salı'ye Atatürk'ün küçük bir heykelini ve buket çiçek vererek, bu güzel güne reng ve heyecan kattığı için teşekkür etti. Sanatcı Ziynet Sali'de bir jest yaparak başkanın elinden tutarak, birlikte Onuncu yıl marşını okudu.

Atılan havai fişekler eşkliğinde şarkılarına devam eden sanatcı Ziynet Sali finali çocukları sahneye alarak gerçekleştirdi. 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 609

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER