Gelibolu'da yağlı direk heyecanı

geliboluda-yagli-direk-heyecani

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 93. Yılı düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı
02 Temmuz 2019 Salı 00:00

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 93. Yılı düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı


Kutlamalar, sabah Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşula başladı. İlçedeki tüm gemiler bayraklarla donatıldı. Kutlamaların etkinliklerine ise, akşam üstü Hamzakoy mevkinde denizde düzenlenen eğlencelerle gerçekleştirildi.

Yarışmalardan önce protokol deniz şehitleri anısına denize çelenk bıraktılar. Daha sonra deniz yarışmalarına geçildi. Denizde düzenlenen, atlayarak su fışkırtma, bayanlar ve erkekler yüzme yarışması, denizde ördek yakalama, dalarak dipten kupa çıkarma yarışmaları izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı. 
Günün en eğlenceli ve son yarışması ise yağlı direkten bayrak kapma oldu. Kres yağı ile yağlanan direğin ucuna konulan Türk bayrağını yağlı direğin üstünde yürüyerek almaya çalışan yarışmacılar ilginç sahnelere neden oldular. Uzan bir uğraştan sonra Mehmet Baysal adlı kişi yağlı direkten bayrağı alarak altın kazandı.

Ödül töreninden önce konuşan belediye başkanı Özacar, 93'cü yıldönümü kutlanan Denizcilik ve Kabotaj bayramının çoşkusunu yaşadıklarını belirterek şunları söyledi. "Denizcilik alanında Türk vatandaşlarına, denizcilik, deniz turizm, gemi inşa, tersanecilik, balıkçılık, gemi taşımacılığı, eğitim ve bunun gibi alanlarda, birçok imtiyazlar sağlamış, siyasi ve ekonomik özgürlükler getirmiştir.


bugün bizi bu anlamlı günde çoşturdunuz, bugünün anlamına uygun davranışlar sergilediniz hepinize teşekkür ediyorum. Bunlar hepimiz için aslında çok önemli gün. Böyle günlerimizi atlıyoruz, pek anımsamıyoruz ama, geçmişte bugünün anlamı çok önemlidir. Bize çok şeyler kattı, bugünde biz, o günün anısına kutlama yapıyoruz" dedi.

Bu konuşmanın ardından yapılan yarışmalarda dereceye giren ve 1. olanlara birer küçük altın hediye edildi ve hediyeleri belediye başkanı Mustafa Özacar ile konuklar tarafından verildi. 

  

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 707

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

masallah--hastanemize

Maşallah Hastanemize...

18 Kasım 2019 Pazartesi 20:07
sehit-ogretmenler-icin--yuruduler

Şehit Öğretmenler İçin Yürüdüler

17 Kasım 2019 Pazar 23:05
amator-fotograf-sergisi

Amatör Fotoğraf Sergisi

16 Kasım 2019 Cumartesi 21:46
cakil-okulun-maskotu-oldu

Çakıl Okulun Maskotu Oldu.

15 Kasım 2019 Cuma 19:43
hastanede-gercegi-aratmayan-tatbikat

Hastanede gerçeği aratmayan tatbikat..

14 Kasım 2019 Perşembe 19:34

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE