Gelibolu'da Vakalar Artıyor!

Türkiye genelinde olduğu gibi Gelibolu’da da vaka sayılarında artış olduğu görülüyor. Pozitif durumda olan ve karantinada olması gerekenlerin buna uymayarak dışarılarda gezmeside vakaların artışına neden olduğu söyleniyor.
08 Kasım 2020 Pazar 20:36

Bakanlık tarafından uygulamaya konulan Hayat Eve Sığar uygulaması, çok sayıda vatandaş tarafından aktif bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. HES uygulaması ile anlık bir şekilde Türkiye’nin koronavirüs haritası inceleniyor. Yeni pozitif vakalar harita üzerinde yerlerini alıyor. Son zamanlarda ilçemizde koronavirüs vakalarının arttığı HES uygulamasında görüldü.

Türkiye genelinde olduğu gibi Gelibolu’da da vaka sayılarında  artış olduğu görülüyor. Pozitif durumda olan ve karantinada olması gerekenlerin buna uymayarak dışarılarda gezmeside vakaların artışına neden olduğu söyleniyor.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan genelge ile denetimlerin daha çok arttırılması istenmesi ve  alınan kararlar doğrultusunda denetimlerin istebildiği gibi olmadığı işyerlerinde ve vatandaşlarda istenilen  kurallara tam uyulmadığı görülüyor. .

Yetkililer bu konuda   uyarılarda bulunarak,  maske+mesafe+temizlik kurallarına tüm vatandaşların uymaları gerektiğini  belirttiler.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Gelibolu, Türkiye, koronavirüs, Hes, pozitif, denetim


Haber okunma sayısı: 2561

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ozacardan-ogretmenler-gunu-mesaji

Özacar'dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 23:19
surucuden-ogretmenler-gunu-mesaji

Sürücü'den Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 20:58
karacadan-ogretmenler-gunu-mesaji

Karaca'dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 20:43
100-yilda-sessiz-kutlama

100. yılda sessiz kutlama

22 Kasım 2020 Pazar 16:51

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE