Gelibolu'da “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Uygulaması

geliboluda-oncelik-hayatin-oncelik-yayanin-uygulamasi-

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Yahya Çavuş Görme Engelliler Okulu öğrencileri ile birlikte “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” uygulaması gerçekleştirildi.
07 Mayıs 2019 Salı 10:37

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Yahya Çavuş Görme Engelliler Okulu öğrencileri ile birlikte “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” uygulaması gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla Gelibolu'da uygulama gerçekleştirildi.

Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Yahya Çavuş Görme Engelliler Okulu öğrencileri ile birlikte Balıkhane önünde yapılan uygulamaya Polis Merkez Amiri Abdulkadir Kaval,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tahir Karaca, Okul Müdürü Ali Demirdağ ile öğretmenler ve velilerde destek verdi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik polisleri, Yahya Çavuş Görme Engelliler Okulu öğrencileri ile birlikte hem yaya geçidinde uygulama yaparak sürücülerin yavaşlamasını sağladılar, hem de broşürler dağıtarak yaya geçidinde uyulması gereken kuralları anlattılar. Bu arada  Yahya Çavuş Görme Engelliler Okulu öğrencileride, sürücülere “Yayalara Yol Ver” diyerek, broşür dağıttılar.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğinde görevli komser Gizem Demirçin sürücülere; görevli kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan, ancak trafik işaretleri ve levhalarla belirlenmiş kavşak giriş-çıkışları ile yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamaları gerektiğini, yaya ve okul geçitlerinden geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeleri gerektiğini ve bu kurallara uymayanlara 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74. maddesi gereğince 488 TL Trafik İdari Para Cezası uygulanacağı bilgisinide verdi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 401

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluda-kaza

Gelibolu'da Kaza...

18 Ağustos 2019 Pazar 10:57
itfaiyeden-polislere-yangin--egitimi

İtfaiyeden, Polislere Yangın Eğitimi

16 Ağustos 2019 Cuma 21:22
geliboluda-aniz-yangini-korkuttu

Gelibolu'da anız yangını korkuttu

16 Ağustos 2019 Cuma 20:44
geliboludan--gecen-gemide-intihar

Gelibolu'dan geçen gemide intihar

16 Ağustos 2019 Cuma 20:28
baskan-ozacardan-bayram-mesaji

Başkan Özacar'dan Bayram Mesajı

11 Ağustos 2019 Pazar 10:26

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun