Gelibolu'da Öğretmenler Günü Kutlandı

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü yapılan etkinliklerle kutlandı
24 Kasım 2019 Pazar 18:52

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde öğretmenler günü dolayısıyla törenler düzenlendi.

İlk tören Gelibolu Atatürk Meyadanı’ndaki Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca tarafından çelenk sunulmasıyla başladı. Tören, saygı duruşunda bulunulup, ve İstiklal marşı’nın okunmasıyla sona erdi.Daha sonraki törenlere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda  saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı ve ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca günün anlam ve önemini birlirten bir konuşma yaptı. 

İlçe kaymakam Hakan Kılınçkaya, yıl içerisinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgelerini verdi  ve öğretmenler günü dolayısıyla İlçe genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğretmen ile öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından İlçede görev yapan öğretmenlerin hazırlamış oldugu "Son Prova" adlı drama gösterisinin izlenmesi ile program sona erdi.

Bu arada, Diyarbakır’a bağlı Buçuktepe Köyü’nde, 19 yıl önce görev yaparken teröristler tarafından şehit edilen öğretmen Nuriye Ak, memleketi olan Gelibolu’ya bağlı Bolayır Köyü’ndeki mezarı başında anıldı.

Törenlere, İlçe kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Garnizon komutan vekili Albay İsmail Akarsu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 88

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE