Gelibolu'da İlköğretim Haftası

geliboluda-ilkogretim-haftasi

"İlköğretim Haftası" Türkiye genelinde olduğu gibi Gelibolu'da da bir programla kutlandı. Her yıl ilçede farklı bir okulda yapılan İlköğretim Haftası kutlaması bu yıl Piri Reis İlkokulu’nda gerçekleşti
16 Eylül 2019 Pazartesi 20:32

2019-2020 eğitim öğretim yılı geçtiğimiz hafta başladı. Her yıl ilçemizde gerçekleştirilen İlköğretim Haftası kutlamalası bu yıl Piri Reis İlkokulu’nda gerçekleşti. Düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programda Okul Müdürü Halil Yılmaz yaptığı konuşmasında; “2019-2020 Eğitim -Öğretim Yılı İlköğretim Haftası programımıza hoş geldiniz

Yüce Atatürk; « Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk ekonomisi, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir» diyerek okulun, okullaşmanın kısaca eğitimin önemini vurgulamıştır.

Okulumuz 180 öğrenci, 12 öğretmen ve yönetim kadrosuyla ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün verdiği katkılar ile yeni eğitim -öğretim yılına hazır olarak giriyor. Tüm okulca bunun sevincini yaşıyoruz .

Bir milyonu aşan eğitim ordusu ile çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak ve Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkmak, hatta daha da ileriye gitmek için var gücümüzle çalışacağız. Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştireceğiz


Bilişim çağının getirdiği bir tehlikeye karşı da uyanık olmalıyız. Diplomalı tembellerden olmamalıyız. Şunu da unutmayalım, hiç okuma bilmeyene Kara Cahil , yalnızca okuma-yazma bilip bu düzeyde kalmış olanlara da Cahil denmektedir. Bundan şu anlaşılır: Yalnızca okuma-yazma bilmek cehaletin kendini koruduğudur. Bu daha büyük bir toplumsal tehlikeyi oluşturmaktadır. Bu tehlikenin en canlı örneği 15 Temmuz akşamı ülkemizde yaşananlardır.

Eğitimin en önemli hedefi vatanını, milletini devletini ve tüm insanlığı seven; değerlerine sahip çıkan koruyan ve kollayan nesiller yetiştirmektir. Kendimize, ailemize, çevremize milletimize ve insanlığa faydalı olmak için okur-yazar olmaktan ileriye gitmeliyiz. Daha sonra ise iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, bilimi hurafeden ayırarak, bugünkü dünyanın ulaştığı bilgi birikimine ulaşmalıyız. Hayatta en hakiki mürşitin ilim olduğunu, bilgisiz eğitimsiz insanların daha çok suç işlediklerini unutmamalıyız. En kalbi duygularımla 2019-2020 Eğitim -Öğretim Yılının sağlıkla huzurla ve başarılarla geçmesini diliyorum” dedi.

Okul Müdürü Halil Yılmaz’ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, eğitim ile ilgili özlü sözler söylendi. İlköğretim Haftası kutlama programı, öğrencilerin halk oyunları ve koro gösterisi ile sona erdi.İlköğretim Haftası kutlama programına Kaymakam Hakan Kılınçkaya, Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca ve Şube Müdürleri ile okul müdürleri ve veliler katıldı.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 358

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yarali-martiya-yardim-eli

Yaralı Martıya yardım eli...

25 Mayıs 2020 Pazartesi 17:54
sozde--65-yas-ve-uzeri-izinli

Sözde 65 yaş ve üzeri izinli..!

24 Mayıs 2020 Pazar 23:23
baskan-ozacardan-bayram-mesaji

Başkan Özacar'dan Bayram Mesajı

23 Mayıs 2020 Cumartesi 21:37
-sehitlikde--bayram-temizligi

Şehitlikde Bayram Temizliği

23 Mayıs 2020 Cumartesi 20:31
soyuaktan-bayram-mesaji

Soyuak'tan Bayram Mesajı

23 Mayıs 2020 Cumartesi 19:17

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE