Gelibolu'da her 4 Patiye 1 kulübe...

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde örnek olacak güzel bir davranış sergileyen Dost Patiler Derneği ile Gelibolu Beşiktaşlılar Derneği tarafından başlatılan "her 4 patiye 1 kulübe" kampanyasında 30 kulübe yapıldı
15 Kasım 2020 Pazar 23:13

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde örnek olacak güzel bir davranış sergileyen Dost Patiler Derneği ile Gelibolu Beşiktaşlılar Derneği tarafından başlatılan  "her 4 patiye 1 kulübe" kampanyasında 30 kulübe yapıldı.
Kış aylarının başlaması ve havaların soğuması nedeniyle sokak dostları köpek ve kedilerin barınma ve yiyecek ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için başlatılan kampanyaya Dost Patiler Derneği ile Gelibolu Beşiktaşlılar Derneği üyeleri öncelik etti.Bir hafta yapılan yayınlarla bu kampanyanın duyurulması sağlanırken, kulübelerin yapımı için yardım severleden Palet, Branda, Çivi, vida, . Dakubaj testere, Şarjlı matkap ufak ve Mama ( kedi, köpek) istendi. Bu malzemeleri getiren yardım severlerle buluşuldu ve kulübelerin yapılacağı inşaat alanına gidilerek, bir günde 30 kulübe yapılarak, şehir içinde muhtelif yerlere mamalarıyla birlikte bırakıldı.

Gelibolu Dost Patiler Derneği Başkanı Yasemin Çat, " bu güzel sokakdostlarımızın öncelikle barınma ihtiyaçlarını karşılamak için  Gelibolu Beşiktaşlılar Derneği ile birlikte başlattığımız kampanya  amacına ulaşarak 30 kulübe yaptık ve oldukça mamamız oldu. Bizlerin bu çağrısına destek veren tüm hayvansever dostlarımızada teşekkür ediyorum. Şimdi bir ricamızda, bu dostlarımızın evlerinin kırılmaması ve korunması için. Lütfen bu dostlarımızn emeğine saygı gösterelim ve bu barınakları kaoruyalım" dedi.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1517

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ozacardan-ogretmenler-gunu-mesaji

Özacar'dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 23:19
surucuden-ogretmenler-gunu-mesaji

Sürücü'den Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 20:58
karacadan-ogretmenler-gunu-mesaji

Karaca'dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2020 Pazartesi 20:43
100-yilda-sessiz-kutlama

100. yılda sessiz kutlama

22 Kasım 2020 Pazar 16:51

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE