Gelibolu'da Goalball Heyecanı.

geliboluda-goalball-heyecani

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Proje Koordinatörü Perihan Dündar tarafından hazırlanan "Gören Ellerim" Projesi Kapsamında Öğretmen ve Öğrencilerin Katıldığı Goalball Turnuvası düzenlendi
08 Nisan 2019 Pazartesi 17:30

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesindeki İlçe Milli Eğitim müdürü proje koordinatörü Perihan Dündar tarafından hazırlanan "Gören Ellerim" proje kapsamında Goalball turnuvası başladı.


Türkiye'de olduğu gibi ilçede de ilk kez öğrenciler  arasında düzenlenen Goalball turnuvasının teknik sorumluluğunu Fen lisesi müdür yardımcısı ve beden eğitimi hocası Çağatay Sekban ile  Neyire Erden Anaokulu müdürü Selim Dündar yaparken, turnavanın açılış maçlarıda bugün oynandı.

Gelibolu Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi spor salonunda oynanan Doalball turnuvasının açılış maçını Çanakkalespor Goalball takımı ile Gelibolu Fen lisesi öğrencilerinden oluşan takımlar yaptı.

Turnuvanın açılış atışını Geleibolu belediye başkan yardımcısı Selçuk Bartan yaptı ve açılış maçının ardından bir hafta sürecek olan ve ilkokul, ortaokul ile lise öğrencilerinden oluşan 38 takımlık turnava başladı.

Bir hafta sürecek olan turnavanın ilk karşılaşmasında, Evreşe Orgeneral Nurettin Ersin Ortaokulu ile Bolayır Şehit Nuriye Ak Ortaokulu karşılaştı. Bu karşılaşmayı Evreşe ortaokulu 13 - 11 kazandı. Diğer karşılaşmada ise, Bolayır Şehit Nuriye Ak Ortaokulu rakibi Gelibolu Hakimiyet-İ Milliye Ortaokulunu 12 - 2 yendi.

İlçede ilk kez böyle bir turnuvanın düzenlendiğini ve amaçının bir farkıntalık yaratmak olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, "turnuvamıza Türkiye Görme Engelliler Fedarasyonuda  destek verdi. 1915 Çanakkale Spor Kulübü bünyesinde bulunan Goalball Takımıda malzeme teminimizi sağladı. Ayrıca açılış maçımızı onlar yaptı. Burada amaç bu sporu tanıtmak önce öğretmenler de, sonrada toplumda büyük bir farkındalık yaratmayı, engelli bireylerimizin farkına vardırmak, empati kurmak ve engelli bireylerimizin toplumda neler başarabileceğini, diğer bireylerin yaptığı tüm faaliyetleri yapabileceklerini en önemlisi diğerlerinden farklı olmadıklarını sadece daha özel olduklarını tüm topluma göstermeyi amaçladık" dedi.

İlk kez düzenlenen ve sporcuların gözleri bağlı olarak oynadığı bu turnavanın açılış maçına  belediye başkan yardımcısı Selçuk Bartan, İlçe Millie Eğitim Müdürü Tahir Karaca, İl Genel Meclis üyesi Serhat Fırat, ilçe meclis üyeleri, okul şube müdürleri, okul müdürleri katıldı.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 387

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kaptanin-ailesine-ozacardan-ziyaret

Kaptanın Ailesine Özacar'dan Ziyaret

21 Temmuz 2019 Pazar 00:30
canakkalede-feribotta-korkutan-yangin

Çanakkale'de feribotta korkutan yangın

18 Temmuz 2019 Perşembe 21:39
-kaptan-arsoyun-ailesi-iyi-haber-bekliyor

Kaptan Arsoy'un ailesi iyi haber bekliyor

18 Temmuz 2019 Perşembe 20:56
triatlon-takimi-2-kez-turkiye-sampiyonu

Triatlon takımı 2 Kez Türkiye şampiyonu

18 Temmuz 2019 Perşembe 03:04
ziraat-bankasina-yeni-mudur

Ziraat Bankasına Yeni Müdür

18 Temmuz 2019 Perşembe 02:48
SELCİ ve ferudun