Gelibolu'da Çevreye Duyarlılık Etkinliği

geliboluda-cevreye-duyarlilik-etkinligi

Gelibolu Tarih ve Çevre Derneği, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün Ramazan Bayramına denk gelmesi nedeniyle, Çevre Günü etkinliklerini 4-5 Temmuz’da gerçekleştirdi.
06 Temmuz 2019 Cumartesi 01:22

Gelibolu Tarih ve Çevre Derneği, Gelibolu Değişim Derneği ve  Gelibolu Belediyesi’nin katkıları ile etkinlikler düzenledi. Yapılan ilk etkinlik Gelibolu Değişim Derneği’nin sahneye koyduğu ‘Barfi ile Garfi’ oyunu oldu. Atatürk Kültür Merkezi’nde oynanan çocuk tiyatrosuna, çocukların ilgisi yoğun oldu. AKM’de düzenlenen çocuk tiyatrosuna Belediye Başkanı Mustafa Özacar da katıldı. Tiyatronun ardından Başkan Özacar, Gelibolu Değişim Derneği ve Gelibolu Tarih ve Çevre Derneği yöneticilerine çiçek takdim etti.Başkan Özacar, iki derneğin yöneticilerine de böyle bir etkinlik hazırladıkları için teşekkür ederek; “Bu çocuklar yarının büyükleri, bu ülkenin geleceği. Bizler lütfen çocuklarımıza örnek olalım, gelecek Türkiye’yi çocuklarımıza temiz bırakalım. İlgilerinizden dolayı tüm annelere teşekkür ediyorum. Yaşamımızdaki eksikleri gösteren tüm oyuncularımıza teşekkür ederim. Tarih ve Çevre Derneği yöneticilerine de bu güzel oyunu izlememize yardımcı olduğu için çok teşekkür ederim" dedi.


ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Gelibolu Tarih ve Çevre Derneği ve Gelibolu Değişim Derneği’nin ikinci etkinliği, çevre temizliği oldu. İskele meydanındaki Atatürk Anıtı önünde toplanan grup, Hamzakoy’a kadar yürüyerek, yerlere ve deniz kenarlarına atılan çöpleri topladı. Etkinliğe katılan küçük, büyük herkes yollardaki çöpleri topladı. Çevre temizliği etkinliğine Belediye Başkanı Mustafa Özacar, CHP İlçe Başkanı İsmail Parlak, İYİ Parti İlçe Başkanı Hakan Alış da katıldı. Toplanan çöpler Hamzakoy’da toplu olarak sergilenerek, çevremizi ve ilçemizi daha temiz tutmalıyız mesajı verildi. Çevre temizliği etkinliğine katılanlar İş Adamları Derneği’nin restauranttaki ikramlıkların yenmesinin ardından etkinlik sona erdi.


KERMES

Gelibolu Tarih ve Çevre Derneği’nin son etkinliği kermes oldu.. Düzenlenen etkinlikte dernek üyelerinin hazırladıkları yiyecekler satışa sunuldu.
Tarih ve Çevre Derneği Başkanı Emel Engin Okandan, çevre etkinlikleri düzenleyerek, çevre temiziliğinin önemine dikkat çekmek istediklerini belirtti. Okandan, “Bizler daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevre geleceğe bırakmalıyız ki, bizden sonraki nesiller de çevresine sahip çıkıp, onu temiz tutsun. Etkinliklerimize destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Çanakkale, Gelibolu, çevre, derneği, belediye


Haber okunma sayısı: 515

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

masallah--hastanemize

Maşallah Hastanemize...

18 Kasım 2019 Pazartesi 20:07
sehit-ogretmenler-icin--yuruduler

Şehit Öğretmenler İçin Yürüdüler

17 Kasım 2019 Pazar 23:05
amator-fotograf-sergisi

Amatör Fotoğraf Sergisi

16 Kasım 2019 Cumartesi 21:46
cakil-okulun-maskotu-oldu

Çakıl Okulun Maskotu Oldu.

15 Kasım 2019 Cuma 19:43
hastanede-gercegi-aratmayan-tatbikat

Hastanede gerçeği aratmayan tatbikat..

14 Kasım 2019 Perşembe 19:34

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE