24 Mayıs 2019 Cuma

Gelibolu'da Şapka Koleksiyonu Sergisi

geliboluda--sapka-koleksiyonu-sergisi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel “Cumhuriyet Kadını ile Güzel” isimli şapka koleksiyonu sergisini açıldı
09 Mart 2019 Cumartesi 11:19

ÇANAKKALE'nin Gelibolu Belediyesi tarafından kültür etkinlikleri kapsamında Dr. Ceyhun Berkol tarafından hazırlanan “Cumhuriyet Kadını ile Güzel” isimli şapka koleksiyonu sergisi açıldı.


Atatürk Kültür Merkezinde , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak açılışı belediye başkanı Mustafa Özacar, sergiyi gerçekleştiren Dr. Ceyhun Berkol ve davetliler tarafından yapılan sergide 1920 yıllarından 1940 yıllara kadar  kadınlar tarafından kullanılan şapkalar sergilendi.

İstanbul ve İzmir'den sonra Gelibolu'da sergilenen 1920 ve 1940'ların 36 adet birbirinden güzel şapkalarının mimarı olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ceyhun Berkol, adama şapka çıkartır sözünden esinlendiğini ve "bende atama şapka çıkarırım" sözünden etkilendiği ve "o zaman bende Atama Şapka Çıkarırım" diyerek bu şapka sergisini hazırladığını söyled

İki gün boyunca açık kalacak sergide konuşan belediye başkanı Mustafa Özacar, "kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği ve kadınların yönetimin her kademesinde ve hayatın her alanında daha çok temsil edildiği bir ülke hayaliyle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ilçemize Cumhuriyet kadını ile güzel temalı şapka koleksiyonu sergisi ile bu anlamlı ve özel güne katkıda bulunan Dr. Ceyhun Berkol'a teşekkür ediyorum" dedi ve Gelibolu temeli bir resim hediye etti.  

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 562

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
CESA