Gelibolu'da mezbaha yeniden açılacak

geliboluda--mezbaha-yeniden-acilacak

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde 2014 yılından bu yana kapalı olan mezbaha, "küçük kapasiteli kesimhane" olarak düzenlenip, yeniden açılıyor.
30 Mayıs 2020 Cumartesi 16:11

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde 2014 yılından bu yana kapalı olan mezbaha, "küçük kapasiteli kesimhane" olarak açılması için yeniden düzenleniyor.

Gelibolu'da Kırmızı Et Üreticileri Birlik başkanı Erkan Kaya ve Ziraat Odası başkanı geçtiğimiz hafta içerisinde belediye başkanı Mustafa Özacar'ı ziyaret ederek, üreticilerin, mezbahanın yeniden açılması isteklerini ve bu konuda dışarıda kesim nedeniyle çok zorluk yaşadıklarını iletmişlerdi.


Üreticilerin bu isteğinin yerine getirilmesi için çalışmalara başlayan ilçe belediye başkanı Mustafa Özcar, hem üreticilei, hemde ilçedeki kasapları sevindirecek haberi yaptığı toplantıyla verdi.

Belediye başkanı Mustafa Özacar, . "İlçede 2014 yılının Ağustos ayından bu yana kapalı bulunan Kaynarca mevkiindeki mezbahamızı, genel ve özel hijyen kurallarına dair yönetmelik doğrultusunda ‘küçük kapasiteli kesimhane’ adı altında önümüzdeki ay yeniden faaliyete geçireceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımıza başladık bundan sonra hem üreticilerimiz, hemde ilçedeki kasap esnaflarımız kesim için dışarıya gitmekten kurtlacak" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 3291

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE